#Starmam

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

  • Головна
    Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
  • Категорії
    Категорії Перелік категорій цього блогу.
  • Теги
    Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
  • Блогери
    Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
  • Спільні блоги
    Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
  • Увійти
    Увійти Форма входу

#Будні_слуги_народу

Додано у в Різне
  • Розмір шрифту: Більше Менше
  • Переглядів: 3200
  • 0 коментарів
  • Підписатися на цей запис

Нещодавно мені один чоловік просто таки кричав на вухо претензійно: «А навіщо ми за вас голосували? Га? Аби ви вирішували наші проблеми!!! І ми абсолютно не зобов’язані вам дзвонити і повідомляти про проблеми громадян! Берете заробітні плати і сидите собі нічого не робите!». Одним словом, депутат, неначе телепат, має дізнаватися про усі глобальні та локальні проблеми громади і вирішувати їх одним розчерком пера, ну, або хоча б авторучки.

 Але від мене пролунало досить просте запитання: «А яка вона, заробітна плата депутата, не враховуючи депів ВР?». Опонент відповів, що чужих грошей не рахує. 

Звичайно, що не рахує. Якби йому не хотілося їх порахувати – це неможливо. Депутати сільських, міських, районних, обласних рад не отримують ніякої заробітної плати і вся їхня діяльність - суцільне волонтерство. Додамо до цього низку законів, які зобов’язують депа до багатьох речей, на котрі, в принципі, маючи справжню роботу, давайте будемо відвертими, часу обмаль. 

В даному випадку це не лунає як скарга. Це скоріше підводка до того, чому так часто депи потрапляють у полон олігархів або місцевих бізнесменів, що дозволяє останнім лобіювати власні інтереси без особливих зусиль. 

Європа давно позбулася такої проблеми. Там депутати усіх рівнів отримують заробітні плати, а партії фінансує держава, залежно від її відсотка у парламенті. Якщо ж хтось хоче профінансувати партію, то все прозоро - з іменами, прізвищами і сплаченими податками. 

І ось нині стрічка у фб вибиває пост політичного експерта Олександра Солонтая (однин з експертів Інституту Політичної Освіти, який читав нам лекції) про бажання створити ним «Фонд підтримки професійної політики». Він має на меті втілити незалежну підтримку молодих політиків, котрі хочуть вчитися та працювати заради інтересів громади, але не мають коштів проводити свою діяльність, і, водночас, не хочуть потрапити у залежність олігархату. Наскільки це буде дієво – залежить від нас. Оскільки кожен громадянин зможе сам обирати політика, котрого хоче фінансувати, і всі ці потоки коштів у проекті мають бути абсолютно прозорими та відкритими. Як на мене, це шанс для багатьох хороших людей нової генерації сформувати в Україні справжню політичну атмосферу, коли люди не йтимуть у депутати просто заради статусу або особистих інтересів. Це шанс для громадян вперше проконтролювати політика і вимагати від нього відповідальності не тільки згідно Закону, а й ще отриманої заробітної плати. 

Ми, як завжди, можемо сказати: «Ой, всьо, тільки не у нас, тільки не для нас, не в нашій країні». А можна зробити перший внесок і у майбутньому довести такий проект на рівень такої довіри та ефективності, що люди обиратимуть нарешті не партії, а людей.

детальніше про фонд читати тут

0

Коментарі

  • Коментарів немає. Залиште першим свій коментар

Залиште свій коментар

Гість П'ятниця, 29 березня 2024

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x