Середа, 30 листопада 2016 17:49

Перерахунок пенсійних виплат

Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 01.12.2016 р. збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1247 грн.

Отож, з 1 грудня 2016 року у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, Галицьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області провело масовий перерахунок пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховувався індивідуально.

Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», проводився з розрахунку 1247 грн за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011 р. та за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011 р.

Враховуючи змінений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проведено перерахунок незалежно від факту роботи:
- пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;
- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців; підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;
- мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій.

З 01.12.2016 р. проведено перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів», виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць – 1544 грн.

Перерахунок пенсії був здійснений автоматично, що не потребувало додаткових звернень пенсіонерів. Виплату пенсій в перерахованих розмірах буде проведено протягом грудня поточного року.

Не проведено перерахунок з 01.12.2016 р.:
- розміру пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу;
- розміру пенсії в разі втрати годувальника, обчислений відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на двох та більше утриманців, один з яких працює;
- розміру підвищення дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;
- розміру додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
- розміру підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №908;
- розміру щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС;
- розміру пенсій пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, пенсія перераховуватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності. Пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії згідно частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”) через кожні два роки роботи з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Галицьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області

Прочитано 961 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla