Понеділок, 18 липня 2016 13:35

Не довіряйте незнайомцям!

До поліції щодоби надходять повідомлення про шахрайські дії щодо довірливих громадян. Зловмисники використовують старі, але водночас діючі схеми видурювання грошей. Поліція закликає громадян бути обережними та не довіряти сумнівній інформації шахраїв.

Повідомлення про злочин надійшло до Галицького відділення поліції від жительки села Задністрянськ. Їй зателефонував невідомий чоловік, представився поліцейським та повідомив про затримання її сина за скоєне правопорушення. Зловмисник повідомив, що для вирішення питання потрібно 5 тисяч гривень. Мати слухняно передала невідомому всю суму коштів і тільки потім зателефонувала сину. Ясна річ, що ні про яке правопорушення не було й мови.

Якщо ж вам телефонують невідомі особи й повідомляють, що родичі потрапили в поліцію, лікарню чи ДТП і їм потрібні гроші, обов'язково зателефонуйте у вказані відомства і уточніть, чи відповідає інформація дійсності. Спробуйте самостійно зв'язатися з самим «потерпілим». Не поспішайте віддавати гроші посередникам чи перераховувати їх на вказаний ними рахунок - як правило, це обман. Приймайте рішення обдумано, не вірте неперевіреній інформації невідомих добродіїв, якою б шокуючою вона не була. І, головне, не панікуйте!

За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Джерело: Сектор комунікації ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області

 

Прочитано 802 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla