Субота, 10 вересня 2016 22:46

Правоохоронці затримали підозрюваного у вчиненні крадіжок із церковних скриньок

Наприкінці серпня до поліції почали надходити повідомлення про крадіжки грошей із церков. Зареєстровано щонайменше 7 таких крадіжок, вчинених зокрема у Рогатинському, Галицькому, Долинському, Косівському та Тисменицькому районах.

На світанку 9 вересня працівники управління кримінальної поліції області затримали в Івано-Франківську на вокзалі підозрюваного. Ним виявився раніше судимий за вчинення майнових злочинів 23-річний житель Рогатинського району. В його наплічнику поліцейські виявили знаряддя злому, а також кошти, викрадені зі скарбничок із пожертвами. Між купюрами, здебільшого дрібними, збереглися папірці із записами, хто і скільки пожертвував на церкву. Зловмисника затримали після того, як він вночі обікрав церкву в селищі Войнилові Калуського району. Цікаво, що про цю крадіжку ні священик, ні прихожани ще не знали. Серія крадіжок розпочалася наприкінці серпня.

Як повідомив начальник УКП ГУНП в Івано-Франківській області підполковник поліції Роман Чекмарьов: «Підозрюваний відбував покарання в Івано-Франківському слідчому ізоляторі. Після звільнення з місць позбавлення волі наприкінці липня, як бачимо, на шлях виправлення не став. Викрадав виключно грошові кошти зі скриньок для пожертв на церкву. Це суми по 12000, 8000, 800 гривень. У церкву проникав шляхом віджиму чи взлому вхідних дверей. При затриманні вилучено знаряддя для взлому, грошові кошти, тощо».

Працівниками поліції було встановлено, що зловмисник пересувався по області на автотранспорті, в основному на «таксі». Попередньо об’їздив, обдивлявся місця розташування храмів і вибирав ті, які знаходилися подалі від сільських будинків. В ході слідства правоохоронці встановлюють, чи були у підозрюваного спільники злочинної діяльності.

Наразі зловмисника затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні обумовлених крадіжок та доставлено до Галицького відділення поліції. Вирішується питання обрання судом міри запобіжного заходу щодо затриманого.

За фактами вчинених крадіжок розпочато кримінальне провадження. Проводиться слідство.

Джерело: ГУНП в Івано-Франківській області

Прочитано 1069 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla