Четвер, 14 грудня 2017 13:20

Вечорниці на Андрея у Музеї етнографії

Вже стало традицією в переддень свята Андрія проводити у Музеї етнографії та побуту Андріївські вечорниці.

Ось і цьогоріч, в рамках програми "Живий музей", до скансену завітали учасники народного аматорського  колективу "Родина" із села Бортники Тлумацького району, учні Бортниківської ЗОШ, студенти факультету туризму Державного вищого навчального закладу "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника" та артисти музичного колективу "Бревіс" під орудою Ярослава Бибика з Івано-Франківської обласної філармонії. Для відвідувачів Музею у гуцульській хаті 40-х років минулого століття відбулось театралізоване дійство толоки та власне, вечорниці, звучала музика Карпат та український народний мелос.

– На Україні побутувало дуже багато найрізноманітніших ворожінь. Ми знаємо лише маленьку часточку ритуалів та обрядів "Андріївських вечорниць" наших предків, – розповідає науковий співробітник музею етнографії Тетяна Воробчак, –  проте і досі "Андріївські вечорниці" – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а і старше покоління. Це збитки, жарти, пустощі, здебільшого хлопців, які дозволяються тільки в Андріївську ніч. Саме таке дійство й відтворюється сьогодні у музеї.

Незабаром, на екранах обласного телебачення "Галичина" глядачі зможуть побачити телевізійну версію цього чудового представлення, знятого у Музеї етнографії.

Джерело: НЗ "Давній Галич", Ярослав Поташник

Прочитано 382 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla