П'ятниця, 22 грудня 2017 17:49

У Галицькій ЗОШ №1 встановлено пам’ятну дошку Ярославу Осмомислу

22 грудня 2017 року відбулася знакова подія не тільки для педагогів та учнів Галицької ЗОШ №1, але й усього міста та району – на фасаді школи було відкрито пам’ятну дошку галицькому князю Ярославу Осмомислу, про що повідомляє Галицька РДА.

Нагадаємо, що Рішенням дванадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 31.03.2017 р. Галицькій ЗОШ I-III ступенів №1 було присвоєно ім’я Ярослава Осмомисла.

За роки правління Ярослава Осмомисла Галицька земля досягла свого розквіту, було збудовано й укріплено багато міст, храмів, зокрема, у 1153–1157 рр. Успенський собор у Галичі (у цьому соборі його й було поховано). А своє прізвисько "Осмомисл" отримав через тонкий розум, освіченість, знання іноземних мов, тож не дивно, що саме його ім’я присвоєно навчальному закладу.

У вітальному слові з нагоди пам’ятної події директор школи Марія Савчук сказала: "Ми маємо велику честь, але й велику відповідальність вчитися і працювати в навчальному закладі, який носить ім’я такої видатної людини. Своїми вчинками і діями, результатом своєї праці маємо довести, що гідні нести це високе звання".

Марія Арсенівна наголосила, що наступним кроком буде – організація пошукової роботи щодо збору матеріалів про діяльність Ярослава Осмомисла і оформлення відповідної експозиції у стінах школи. Також керівник навчального закладу подякувала всім, хто долучився до встановлення пам’ятної дошки.

Після урочистого відкриття меморіальну дошку освятили священики УГКЦ на чолі з деканом Галицьким о. Ігорем Броновським.

 

 

 

Прочитано 728 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla