Понеділок, 21 травня 2018 18:10

Лексикон таємних знань Тараса Прохаська

16 травня в Галицькій районній бібліотеці відбулися літературні читання, присвячені творчості сучасного українського письменника, перекладача, журналіста Тараса Прохаська.

Бібліотекар Богдана Кривоніс ознайомила присутніх із біографією нашого земляка. Народився Тарас Прохасько 16 травня 1968 року в Івано-Франківську. Ще навчаючись у школі, він вирішив стати письменником. Закінчивши біологічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка, змінив безліч професій: працював в Івано-Франківському інституті карпатського лісівництва, викладав у школі рідного міста, був барменом, сторожем, ведучим на радіо FM «Вежа», а ще працював у художній галереї, на телестудії, писав статті до часописів «Експрес» та «Поступ», вів авторські колонки в Івано-Франківській обласній тижневій газеті «Галицький кореспондент». Брав участь у студентському русі 1989-1991 років, у «революції на граніті» в Києві 1990 року.

Перше оповідання Т. Прохаська «Спалене літо» було опубліковане у літературно-мистецькому часописі «Четвер». А далі були твори «Інші дні Анни», «НепрОсті», «Лексикон таємних знань» тощо.

Учасники заходу, бібліотечні працівники Галина Петраш, Марія Венгрин та інші, а також співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик, Любов Бойко, Іван Драбчук проаналізували творчість письменника, зокрема його поетичні і прозові твори, публіцистику, філософські роздуми. Тарас Прохасько – лауреат кількох літературних премій, а книгу «БотакЄ» в 2011 р. було визнано «Книгою року».

Джерело: Галицька ЦРБ, Любов Бойко

Прочитано 281 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla