Середа, 11 жовтня 2017 12:08

Молодь району відвідала історико-меморіальний музей Степана Бандери

10 жовтня 2017 року члени молодіжних громадських організацій "Галицький королівський клуб" та "Українська молодь Христові" відвідали історико-меморіальний музей Степана Бандери, який розташований у його рідному селі Старий Угринів, що на Калущині.

У музеї створено чотири експозиційні зали, що містять предмети та речі, які були власністю сім’ї Бандер, а також зібрані під час науково-дослідницьких експедицій працівниками музею та краєзнавцями.

Експозиція музею ілюструє державотворчі процеси початку ХХ століття, розкриває середовище в якому ріс і виховувався Степан Бандера, а також постать Провідника ОУН, його життя та революційну діяльність.

В експозиції можна побачити унікальні матеріали, серед яких речі, що належали сім'ї о.Андрія Бандери: синьо-жовте знамено, виявлене при руйнуванні священичої резиденції; старовинні ікони та культові церковні речі; оригінальні документи періоду діяльності ОУН, УПА; посвідчення та документи на ім'я Stefan Popel, під яким проживав Степан Бандера останні роки у Європі; предмети, що належали його сім'ї; а також колекція українських грошових знаків ХХ століття тощо.

Є також зал, де представлено побут сім'ї українського священика поч. ХХ ст.

Під час ознайомчої екскурсії відвідувачі оглядали матеріали, які ілюструють період навчання Степана Бандери в Стрийській гімназії, його громадську діяльність у рідному селі.

З цікавістю діти розглядали світлини із сімейного архіву Бандер, які розташовані у третьому експозиційному залі.

Побували діти і у відновленій хаті-плебанії, де жила родина Бандер з 1906 по 1933 роки, каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, які розташовані на території музею.

На родинному обійсті споруджений і пам’ятник патріоту України Степанові Бандері та гранітна плита на тому місці, де раніше знаходилися два перші пам’ятники Провідникові, які було зруйновано.

Всі учасники поїздки залишились задоволені, адже це була хороша можливість відпочити, поспілкуватися із друзями, духовно збагатитись та дізнатись багато цікавого.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 565 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla