Патріот

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Перелік категорій цього блогу.
 • Теги
  Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Спільні блоги
  Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
 • Увійти
  Увійти Форма входу

Мовні виклики для молодих Українців у Польщі

Додано у в Різне
 • Розмір шрифту: Більше Менше
 • Переглядів: 408
 • 0 коментарів
 • Підписатися на цей запис

Польща значну увагу приділяє захисту своєї мови. Конституція Польщі у ст. 27 визначає, що єдиною державною мовою є польська мова. В статті наголошено, що це не порушує прав національних меншин. Закон Польщі про мову прийнятий 7 жовтня 1999 р. після втрати чинності попереднього закону від 30 листопада 1945 р. про державну мову та мову здійснення влади органами публічної адміністрації та місцевого самоврядування. В преамбулі закону про мову зазначено, що “польська мова є основним елементом національної ідентичності і є багатством національної культури”  та “врахувавши історичний досвід, коли боротьба ворогів та окупантів з польською мовою була інструментом знищення народності”. Також, в преамбулі сказано, що з огляду на глобалізацію існує необхідність захисту польської мови, а також, що збереження польської культури можливе лише через захист польської мови. В Поясненні до урядового проекту закону про мову зазначено, що польську мову потрібно охороняти зокрема з огляду на те, що мова є важливою економічною категорією, яка впливає на рівень життя її користувачів у сфері торгівлі, туризму та на ринку праці. Всі державні органи Польщі та громадяни зобов’язані захищати польську мову

Поляки дуже цінують свою мову, але це не дає їм права зневажливо відноситись до іноземців які розмовляють своєю рідною мовою або польською із видимим акцентом. Часто трапляються сутички наприклад: червні 2021 року в польському місті Познань на групу українців напав агресивний чоловік, один з українців від удару втратив свідомість. Напад стався у районі Стшешинського озера на пляжі."Невідомий чоловік став кричати групі українців, щоб забиралися геть, вдарив одного з них ногою по голові так, що той втратив свідомість. Після нападу "герой" став тікати, але іншим відпочивальникам його вдалося упіймати", - розповів один з очевидців інциденту. За його словами, агресивний чоловік був п’яний і шукав приводу, а коли почув, що компанія розмовляє українською, причепився до них. Поліцейські з водної поліції, що рухалися на човні прибули на місце після повідомлення від відпочивальників. Їм показали місце, де лежить непритомний побитий чоловік. Йому надали медичну допомогу. Прийшовши до свідомості пояснив, що на нього напав чоловік, вигукуючи гасла на основі національності.

Крім цьго, часто бувало, що стоїш десь в черзі в супермаркеті, розмовляєш українською по телефону, і ті що переді тобою обертаються і дивляться, з таким виразом обличчя, що хочеться вмерти. В Польщі небезпечно носити одяг з будь-яким поєднанням червоного і чорного кольору, бо мало хто як це зрозуміє, в 2016 році в Перемишлі на українцеві порвали вишиванку з червоно-чорними узорами, побачивши там "пропаганду бандеризму".

Добре подумайте перед тим, як їхати в Польщу, на навчання чи заробітки. Ніхто не знає із якими труднощами ви там можете зустрітись.

 

Коментарі

 • Коментарів немає. Залиште першим свій коментар

Залиште свій коментар

Гість Четвер, 26 травня 2022

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x