Патріот

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Перелік категорій цього блогу.
 • Теги
  Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Спільні блоги
  Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
 • Увійти
  Увійти Форма входу

Правове регулювання криптовалют в Україні та ризики їх використання

Додано у в Різне
 • Розмір шрифту: Більше Менше
 • Переглядів: 409
 • 0 коментарів
 • Підписатися на цей запис

Нові реалії диктують необхідність будь-якій державі врегулювати ринок криптовалют та забезпечити цивілізований розвиток нової цифрової економіки. Проте в Україні, за фактичного існування ринку криптовалют впродовж щонайменше останніх п’яти років, відсутнє його правове регулювання. Це означає, що учасників цього ринку знаходяться практично повністю поза межами правового поля держави.

Одним з найбільш проблемних питань є оподаткування криптовалют в Україні за відсутності правової визначеності. Останнім часом Державна податкова служба України намагається роз’яснити платникам податків, як потрібно діяти в подібних ситуаціях, хоча раніше взагалі уникала коментарів з цього приводу.

Позиції податкового органу, які час від часу знаходять своє відображення в індивідуальних податкових консультаціях щодо порядку оподаткування криптовалют та відображення доходів від таких операцій з криптовалютою у податковій декларації, не в повній мірі відповідають чинному законодавству. Вони радше є своєрідними компромісними рішеннями, які висловлює податковий орган, оскільки вирішення питання можливе виключно шляхом законодавчого визначення правової природи криптовалюти та, спираючись на це розуміння, комплексного врегулювання обігу, зберігання, володіння, використання та проведення операцій за допомогою криптовалют, а також визначення загальних засад функціонування ринку криптовалют.

Крім цього слід пам’ятати, що діяльність пов’язана з операціями купівлі, продажу, обміну та конвертації у криптовалюти, несе і свої ризики серед яких:

- можливість втрати коштів через крадіжку, наприклад у результаті кібератак на платформи обміну криптовалюти, або інфраструктуру користування;

- відсутність гарантій щодо повернення інвестованих коштів у криптовалюти. Заощадження, що утримуються в криптовалюті, не гарантуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, оскільки такі заощадження не вважаються банківськими депозитами;

- складність використання звичайних методів оцінки ринкової вартості активів у криптовалютах;

- значні цінові коливання криптовалют та суміжні з ним ризики спекулятивність та неврегульованість рівнів комісійних винагород за здійснення операції у криптовалютах;

Головна особливість криптовалют - їхня анонімність. Тому, їх активно використовують для покупки наркотичних засобів. В даний час за допомогою криптовалют купують фентаніл та інші наркотики - це одна з технологій, яка безпосередньо стала причиною багатьох смертей. Для збуту наркотичних речовин створюють заздалегідь вебресурси в мережі Інтернет у яких розміщують повідомлення з контактами в Telegram, цей месенджер адмініструється оператором-особою, що продає наркотики. Особа, яка хоче придбати наркотики пише в чат-боті і вказує назву препарату, кількість, а також місце отримання. Після того, як особа перевела на вказаний криптовалютний рахунок відповідну суму, вказується адреса розташування «закладки», особа їде і забирає наркортичну речовину. Кошти від продажу акумулюються на тимчасових криптовалютних рахунках, а в подальшому переводяться в готівкову форму за допомогою електронних обмінних пунктів.

Отже, перед тим як прийняти рішення щодо купівлі криптовалюти, двічі подумайте та зважте, чи готові ви взяти на себе всі ці ризики.

 

 

 

 

Коментарі

 • Коментарів немає. Залиште першим свій коментар

Залиште свій коментар

Гість Четвер, 26 травня 2022

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x