Бесплатные шаблоны Joomla

Галицькі писаки

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Перелік категорій цього блогу.
 • Теги
  Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Спільні блоги
  Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
 • Увійти
  Увійти Форма входу
Останні дописи в блозі

 

До МОЗ України надійшла заявка на реєстрацію російської вакцини проти коронавірусу Sputnik V. Хто лобіює російську розробку в Україні та які у неї шанси потрапити на ринок - у матеріалі D

На початку січня в українське міністерство охорони здоров'я (МОЗ) надійшла заявка від харківської компанії "Біолік" про державну реєстрацію російської вакцини від коронавірусу Sputnik V (Gam-COVID-Vac). Щеплення цією вакциною ще до завершення третьої фази досліджень розпочали у Росії, Білорусі, Індії та кількох інших країнах. В Україні упродовж останніх місяців її посилено нахвалюють і просувають проросійські політики. Та чи є шанси у Sputnik V вийти на український ринок?

"Кишенькові" телеканали Медведчука відстоюють Sputnik V

Про можливість використання російської вакцини в Україні заговорили у жовтні 2020-го, коли один із очільників "Опозиційної платформи - За життя" (ОПЗЖ) і кум російського президента Віктор Медведчук заявив, що нібито сам зі своєю родиною під час відпочинку в анексованому Росією українському Криму прищепився російським препаратом. На особистій зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним український політик просив надати вакцину Україні. Путін не заперечував, мовляв, це питання "турботи про людей, які небайдужі як Росії, так і Україні". Відтоді підконтрольні Медведчукові українські телеканали посилено просувають російську вакцину в телеефірі та у соцмережах.

Проти закупівлі розробки московського Національного дослідницького центру епідеміології та мікробілогії імені Гамалеї вже висловився президент України Володимир Зеленський та деякі посадовці. За словами Зеленського, він не може брати на себе відповідальності за вакцину, наслідки дії якої невідомі. До слова, недовіряють російській вакцині навіть російські лікарі. Згідно з недавнім опитуванням, проведеним за допомогою сервісу "Довідник лікаря", 52 відсотки з 3040 опитаних лікарів-спеціалістів заявили, що не готові проводити вакцинацію препаратом з Центру Гамалеї. 66 відсотків заявили, що немає достатньо даних щодо її ефективності, повідомляє інформагенція РБК.

Наразі Україна має лише один контракт на закупівлю вакцин, який уклали із китайською компанією Sinovac Biotech. У разі успішного завершення третьої фази клінічних досліджень, Україна отримає 1,9 мільйона доз. У МОЗ такий вибір пояснюють ажіотажем на світовому ринку. Китайська вакцина обійдеться Україні в 17,85 доларів за дозу. Окрім продажу китайської вакцини українське підприємство "Лекхім" планує з 2022 року розпочати її масштабне виробництво. Ціна на вакцину та процедура її закупівлі через посередника викликала чималі суперечки в Україні, але міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевняє, що такою була вимога китайської сторони, а також обіцяє українцям у найближчому часі нові контракти з іншими виробниками. Ще 8 мільйонів доз Україна очікує безкоштовно за програмою COVAX від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Харківська компанія з російськими "хвостами"

Розгорнути виробництво вакцин проти коронавірусу нібито готове ще одне українське фармпідприємство - "Біолік". Саме ця харківська компанія і подала заяву до Державного експертного центру МОЗ України для реєстрації російської вакцини Sputnik V. У ній вказано, що цей препарат уже зареєстровано в РФ і Білорусі, а також надано дозвіл на використання в Аргентині. У разі реєстрації за прискореною процедурою, у "Біолік" нібито готові забезпечити населення України вакциною Sputnik V уже в 2021 році. Принаймні, таку інформацію просуває Віктор Медведчук. На сайті політсили ОПЗЖ оприлюднене супровідне звернення до МОЗ України від акціонера компанії Віктора Мартіна про те, що між "Біоліком" та розробниками Sputnik V досягнуті необхідні домовленості про права на виробництво та реалізацію вакцини на власних потужностях.

Про харківське акціонерне товариство "Біолік" відомо, що до 2017 року воно майже повністю належало російській компанії "Фармстандарт". Наразі його кінцевим бенефіціаром через кіпрські фірми виступає громадянин Німеччини Віктор Мартін (Viktor Martin). За даними ЗМІ, він є бізнес-партнером російського мільярдера і колишнього офіційного власника компанії Віктора Харитоніна.

Політика чи медицина?

Реєстрацією усіх лікарських засобів в Україні займається спеціальна структура при МОЗ - Державний експертний центр (ДЕЦ). Заявник повинен надати на розгляд установи досьє з даними про результати усіх трьох фаз клінічних досліджень. Процедура буде спрощеною, якщо лікарський засіб уже отримав прекваліфікації ВООЗ, зареєстрований у Євросоюзі або у інших регуляторних агенціях таких країн як США, Швейцарія, Японія, Австралія чи Канада.

На період карантинних заходів цей перелік доповнили також Китаєм, Ізраїлем, Індією, Мексикою та Бразилією. Росії у цьому списку немає, тому саме прискорена процедура реєстрації за чинним українським законодавством для виробників РФ неможлива. "Важко уявити наукові підґрунтя реєстрації цієї вакцини в України, адже низка науковців у світі критично висловилися щодо результатів першої і другої фази клінічних досліджень в журналі The Lancet. Є підстави вважати, що вони були фальшовані і є певна недовіра до результатів цих досліджень", - коментує для DW український інфекціоніст, колишній експерт Державного експертцентру при МОЗ Федір Лапій. Співрозмовник скептично оцінює шанси зареєструвати російську вакцину в Україні, і не лише через брак досліджень. За його словами, в українських науковців немає довіри ні до російських розробок, ні до компаній-партнерів РФ. "Біолік - це фактично російське виробництво в Україні. Усі прекрасно розуміють, власник - країна-окупант", - каже фахівець.

Потокова лінія з виробництва російської вакцини на підприємстві біля Санкт-Петербурга

Про політичну складову лобіювання російської вакцини в Україні говорить і колишня очільниця Державного експертного центру Тетяна Думенко. "Нам завжди вдавалося переконати керівництво міністерства охорони здоров'я, що експертна думка повинна домінувати в прийнятті рішень. Хоча, безумовно, політичні складові завжди були присутні", - визнає вона. Водночас Думенко зауважує, що суто з юридичної точки зору перешкод для отримання дозволу не буде у разі, "якщо препарат матиме результати належної якості всіх трьох фаз, будуть всі документи комплектні, то будь-який виробник може бути зареєстрований в Україні", - вказує співрозмовниця.

За словами міністра Максима Степанова, станом на 11 січня окрім заявки на реєстрацію до експертного центру "Біолік" не подала жодного іншого документа. Загалом у МОЗ України негативно оцінюють перспективи вакцини з РФ. "Міністерство охорони здоров'я не розглядає і ніколи не розглядало варіант закупівлі російської вакцини. У тому числі у зв'язку з тим, що ми вважаємо, що російська вакцина використовується як інформаційна зброя в гібридній війні проти України", - повідомив міністр у коментарі DW.

Судячи з оцінок експертів та урядовців, наразі немає ні політичних, ні медичних передумов появи російської вакцини на українському ринку. Крім того, згідно з повідомленнями преси, у самої Росії зараз бракує виробничих потужностей для задоволення навіть тих заявок, які уже були подані з інших країн. 

Переглядів: 151

 

Розробникам «Супутник V» є що приховувати.
 
Мова йде не про якісь там «русофобії», як прийнято в РФ називати всіх незгодних з путінським режимом, а про авторитетних вчених. З різкою критикою «Супутник V» виступили: Василь Власов, доктор медичних наук, професор НДУ ВШЕ, який займає посаду заступника голови комісії Російської академії наук по боротьбі з фальсифікаціями наукових дослідженнях і входить в кілька експертних рад - як російських, так і міжнародних; Ольга Реброва, доктор медичних наук, професор РНІМУ ім. Н. І. Пирогова; Валерій Аксьонов, кандидат медичних наук, науковий редактор видавництва «Біоніка Медіа»; віце-президенти Товариства фахівців доказової медицин.

Зазначена стаття була опублікована в журналі The Lancet 4 вересня 2020 року і викликала подив в міжнародному науковому співтоваристві. Крім іншого, підозри вчених спровокувало малоймовірне збіг показників у різних піддослідних груп. Їх також насторожила швидкість публікації і плутанина з датами: I-II фаза випробувань «Супутник V» закінчилася 10 серпня, і підготувати повноцінне наукове дослідження за три тижні - просто нереально. Публікація була написана недбало і поспіхом, її супроводжував 22-сторінковий документ в той час, як до аналогічної статті про випробування оксфордской вакцини AstraZeneca в журналі The Lancet йшов звіт і клінічний протокол на 128 сторінках, більше ста з них - під грифом «конфіденційно».

Група російських вчених звернулася до авторів з проханням надати вихідні дані випробувань для перевірки, але їх прохання було проігнороване. У жовтні вони відправили до редакції The Lancet пропозицію відкликати публікацію, але і там не отримали відповідь. Перед вченими закрилися всі двері, і вони були змушені опублікувати 17 листопада 2020 року відкрите лист з огляду на те, що «події, пов'язані з розробкою вакцин, розгортаються швидко - в країні (в РФ) проводиться вакцинація поза клінічного випробування, що вимагає оприлюднення причин нашої заклопотаності ».

У листі вчені перерахували цілий ряд наукових аргументів, які ставлять під сумнів безпеку і ефективність «Супутник V». Вони прийшли до висновку, «що низька методологічну якість, дефекти дизайну дослідження, помилки в аналізі даних, погане опис дослідження ставлять під сумнів основні висновки про безпечність та ефективність вакцини. Ці висновки засновані на вивченні опублікованої статті, тоді як незалежний аналіз первинних даних міг би дати відповіді на деякі з обговорюваних питань. Однак автори, яким, мабуть, є що приховувати, не пропонують до них доступ всупереч заявленим зобов'язаннями, і це - додатковий аргумент на користь відкликання статті. <...> Це абсолютно неприйнятна, навіть сміхотворна політична акція з нав'язування змагання розробляються вакцин з порушенням найважливіших норм проведення випробувань. Створення атмосфери гонки робить розробників "Супутника V» заручниками зроблених необережних заяв, загрожує доброякісному проведення випробування вакцини і, отже, створює небезпеку для здоров'я росіян ».

До слова, насторожує, що одним з розробників є ФГБУ «48-й ЦНДІ» Міноборони Росії - науково-дослідний інститут, який знаходиться під санкціями США через причетність до розробки забороненої хімічної і біологічної зброї. Як писали Россмо, саме на базі даного закладу «проводилися доклінічні випробування на токсичність, безпеку, імуногенність та захисну ефективність вакцини від нової коронавирусной інфекції COVID-19».

Рішення про введення санкцій МЗС Росії назвав «кричущим». «Незрозуміло, як американська влада буде пояснювати своїм громадянам цю спробу покарати людей, які працюють - і успішно - над ліками від хвороби, яка вбила вже понад 180 тисяч громадян США», - заявила офіційний представник відомства Марія Захарова.

Однак зараз в інтернеті активно видаляється інформація про те, що одним з розробників «Супутник V» є ФГБУ «48-й ЦНДІ» Міноборони Росії. Зокрема, 5 січня 2021 року зникла згадка про науково-дослідному інституті зі сторінки, присвяченій «Супутник V» у Вікіпедії. Немає посилань на даний заклад на офіційному сайті вакцини, зникають згадки в Россмо ...

До слова, і без цих згадок легко зробити висновок про те, що до вакцини доклали руку військові - виходячи з тієї ж багатостраждальної статті в журналі The Lancet. Зокрема, про це писали російські вчені в зазначеному вище відкритому листі: «Судячи з усього, мало місце неетична включення військовослужбовців, яких було легко набрати для дослідження». Іншими словами, «Супутник V» в добровільно-примусовому порядку, як це зазвичай буває в армії (не тільки в російській), відчували на військовослужбовців.

Зачистка викликана декількома причинами.

По-перше, через американських санкцій «Супутник V» став другосортним товаром, придатним хіба що для країн третього світу.

По-друге, у ФГБУ «48-й ЦНДІ» Міноборони Росії погана репутація. За радянських часів в інституті велися роботи зі збудниками особливо небезпечних інфекцій, які військові розглядали в якості біологічної зброї: бактеріями (чума, сибірка, туляремія, бруцельоз, сап, мелиоидоз), рикетсіями (тиф, Ку-лихоманка), токсинами і вірусами. Наприклад, в роки Другої світової був налагоджений промисловий випуск зброї на основі бойового штаму чуми, а випуск бойового запасу на основі бактерії сибірської виразки був поставлений на потік, і вони цілком могли бути використані на поле бою. Очевидно, Росія, як правонаступниця СРСР, продовжила роботу в цьому напрямку, за що і потрапила після отруєння Навального хімзброєю під американські санкції.

По-третє, після розпаду СРСР російська наука стагнує через дефіцит фінансування та масової «витоку мізків» за кордон. За всю історію громадяни Росії і СРСР лише двічі отримали Нобелівську премію з фізіології і медицині: Іван Павлов в 1904 році «за роботу з фізіології травлення» і Ілля Мечников в 1908 році «за праці з імунітету». Зважаючи на це напрошується висновок, що РФ в якійсь мірі причетна до Коронавіруси COVID-19, і не випадково змогла так швидко винайти вакцину від нікому не відомого в світі захворювання, яке поставило сучасну медицину в країнах першого світу в глухий кут.

«Поява коронавируса збіглося з аварією, що сталася в Росії в лабораторіях« Вектора »у вересні 2019 роки (Федеральне бюджетна установа науки« Державний науковий центр вірусології та біотехнології "Вектор" - прим. Автора), адже Китай був першим, хто зафіксував коронавірус, але велике питання звідки вірус відбувається. Саме представники ФГБУ "48 ЦНДІ» брали участь в наданні допомоги Італії, що насправді з урахуванням відсутності реальної допомоги було схоже на розвідувальну операцію. І тут мова не в спробах росіян дізнатися якісь секрети країни-члена НАТО, а в бажанні отримати доступ до "генетичного матеріалу», зараженим людям, адже саме в Італії був найвищий пік заражень. Потім незабаром з'явилася вакцина. Є прямий зв'язок представників даної установи з піком зараження і появою препарату », - вважає військово-політичний експерт Олександр Коваленко.

Злі язики кажуть, що спалах коронавируса COVID-19 могла бути операцією російських спецслужб, і розроблений в лабораторіях збудник могли доставити під час Всесвітніх військових ігор, які пройшли 18-27 жовтня 2019 року в ... Ухані.

Той факт, що розробникам «Супутник V» є що приховувати, підтверджує небажання російської влади вакцинувати власних громадян. Росія намагається нав'язати препарат іншим країнам, включаючи Україну, використовуючи улюблені методи пітерського чекіста Володимира Путіна - підкуп, шантаж і погрози, а росіяни кинуті напризволяще.

РФ знаходиться на 4-му місці в світі за кількістю заражень. Число летальних випадків за офіційними даними подолало позначку в 60 тис. А на ділі смертність в рази більше, адже природний спад населення в Росії за підсумками 2020 року становитиме близько 600 тис. Чоловік.

Про реєстрацію «Супутник V» стало відомо 11 серпня, і вже тоді російська влада могла почати вакцинацію населення, адже за їхніми заявами вакцина ефективна і безпечна. Однак вакцинація стартувала лише через п'ять місяців - в грудні, і за місяць, за оцінками влади, було вакциновано від 800 тис. До 1,5 млн осіб. Для формування колективного імунітету необхідно вакцинувати 75% населення в країні - це близько 110 млн осіб. Такими темпами вакцинація в Росії займе близько дев'яти років - за цей час від коронавируса помруть не сотні тисяч, а мільйони росіян.

Очевидно, російська влада використовує «Супутник V» в якості «гібридного зброї» для досягнення геополітичних цілей, зокрема, зняття західних санкцій з «країни-рятівника». В Україні ж варто на меті дискредитувати українську владу відмовою від покупки російської псевдовакціни і розколоти українське суспільство.

А тим часом в самій РФ чекають появи більшої кількості вакцин для вакцинації росіян. Чекати залишилося недовго - за даними ВООЗ, випробування проходять близько півсотні вакцин-кандидатів.
Переглядів: 115
0
Служба безпеки України приділяє окрему увагу системній протидії порушенням закону та проявам корупції, в тому числі коли це стосується чинних чи колишніх співробітників СБУ - незалежно від їх звань, посад чи вислуги років. Безкарність буває лише тимчасовою.
Переглядів: 308

Протягом 2020 року завдяки заходам підрозділів Служби безпеки України до держбюджету донараховано понад 2,5 мільярда гривень митних платежів. Вилучено предмети контрабанди і виявлено порушення митних правил на суму 510 мільйонів гривень.

Переглядів: 304

Російська Федерація здійнює зміщення уваги із ситуації власне на Донбасі на міжнародний та внутрішньоукраїнський контекст війни. У цей же час українська тематика в інформаційному просторі РФ перетворюється на складову ширшої кампанії — підготовки населення Росії до тривалої конфронтації із Заходом, незалежно від питання Криму та ситуації на Донбасі.

Переглядів: 401

Майже сім років, з лютого 2014 року триває російсько-українська війна.  

Переглядів: 406

У сучасних умовах тероризм постійно трансформується, активно використовуючи нові форми і методи протиправних дій. Сьогодні він представлений не лише бойовиками-одинаками, але й організованими співтовариствами з надзвичайно потужним оснащенням і великими економічними можливостями. Варто зазначити, що основною метою тероризму завжди була дестабілізація державних режимів, формування в населення стурбованості через свою беззахисність перед насильством, зміна державної влади в державі й здійснення інших політичних, національних чи релігійних сподівань.

Переглядів: 354

Майже 7 років з початку військового конфлікту використання Кремлем інформаційного зброї проти України не скоротилося: в повідомленнях прокремлівських ЗМІ інформація про Україну все ще подається спотвореною.

Переглядів: 578

Служба безпеки України блокувала корупційну схему заволодіння бюджетними грошима, виділеними на закупівлю навчального обладнання для дітей за програмою «Нова українська школа».

Переглядів: 522

За останні роки в світі сталися сотні випадків терористичних актів із захопленням заручників. Захоплення в заручники може відбутися   будь-коли і в будь-якому місці (транспорті, установі, квартирі, на вулиці тощо).

Переглядів: 561

Додано у в Різне

Мабуть, немає в Україні людини, котра не чула про «Карту поляка», яку почали видавати українцям з 2008 року, після прийняття урядом Польщі відповідного закону.

Переглядів: 353

Додано у в Різне

Інформаційна війна не закінчилася і через шість років після анексії Криму. За цей час українцям вдалося зменшити довіру до російських ЗМІ та відучити людей від російських соціальних мереж. Проте кількість фальшивих повідомлень не зменшується, а навпаки зростає. Повідомлення складніші – сьогодні вже практично не поширюють жодні фото чи відео, йдеться здебільшого про текст, який змішує і справжню інформацію, і фейкову, завдяки чому виглядає достовірним.

Переглядів: 561

Сьогодні мозок більшості з нас налаштований на інформацію «а що там з коронавірусом?». Ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх заразитися COVID-19.  Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це: мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку.

Переглядів: 426

В Україні — розгул тероризму. Саме таке враження може скластися у людей після прочитання стрічки ЗМІ за останні дні. Захоплення заручників в автобусі в центрі Луцька, захоплення поліцейського в Полтаві, вибух біля київської станції метро "Мінська" і це лише найгучніші нещодавні події. Дивних і страшних новин стає все більше.

Переглядів: 564

Додано у в Різне

b2ap3_thumbnail_predmety_20200826-142722_1.jpg

В наш час особливій зусилля придають організації виникнення надзвичайних подій, пов’язані із терористичними актами. Найбільш небезпечним є вибухові пристрої, які переважно замасковують під предмети побуту, студентську валізу, чи навіть дитячу іграшку, що призначені в першу чергу для травмування і ураження людей.

Переглядів: 608
0

b2ap3_thumbnail__112942753_gettyimages-1145344352_20200706-150230_1.jpg

У місті Антрацит, що знаходиться під контролем терористичної організації «ЛНР», підняли бунт гірники шахти «Комсомольська», однієї з найбільших в Донбасі. Протест тривав від 5 червня. Під землею перебували 119 шахтарів. Робітники вимагали закриття численних копанок у "республіці", погашення заборгованості з зарплати та надання справного обладнання. Керівництво шахти не пустило автобуси, щоб третя зміна не приєдналася до страйку, але шахтарі змогли дістатися до шахти своїми силами. До 6 червня страйкували вже 150 людей.

Переглядів: 710
0

Додано у в Різне

Під час вогневих випробувань в акваторії Чорного моря ЗСУ протестували вогневу міць берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун", який призначений для контролю територіальних вод і проливних зон, захисту військово-морських баз, берегових об'єктів і інфраструктури узбережжя, захисту узбережжя на десантно-небезпечних напрямках.

Переглядів: 919
0

     Контррозвідка Служби безпеки України викрила та блокувала спробу незаконної передачі російським спецслужбам інформації з обмеженим доступом щодо технічних розробок суднобудівної галузі нашої держави.

Переглядів: 834
0

Такі спроби будуть заблоковані, винні притягнуті до передбаченої законом відповідальності.

Переглядів: 1020
0

Громадський мовник Іспанії показав інтерв'ю з каталонським лідером сепаратистів Карлесом Пучдемоном після того, як хакери зламали його канал новин і замінили контент на відео російського державного мовника RT.

Переглядів: 1160
0

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x