Патріот

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

  • Головна
    Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
  • Категорії
    Категорії Перелік категорій цього блогу.
  • Теги
    Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
  • Блогери
    Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
  • Спільні блоги
    Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
  • Увійти
    Увійти Форма входу

Росія і досі веде активну інформаційну війну

Додано у в Різне
  • Розмір шрифту: Більше Менше
  • Переглядів: 1250
  • 1 Коментар
  • Підписатися на цей запис

Майже 7 років з початку військового конфлікту використання Кремлем інформаційного зброї проти України не скоротилося: в повідомленнях прокремлівських ЗМІ інформація про Україну все ще подається спотвореною.

Прокремлівська дезінформація про Україну націлена на аудиторію в Росії, в Україні та в третіх країнах, включаючи Захід. Внутрішньої аудиторії РФ показує повідомлення, спрямовані на дегуманізацію українців і показують українську владу сучасними послідовниками нацизму. Найчастіше російські СМ брешуть про Україну те, що влада в ній належить "спадкоємцям нацизму", саме Україна "винна" в конфлікті з Росією і катастрофи рейсу MH17. Окремий блок дезінформації російських ЗМІ спрямований на представлення подій Революції Гідності і змін після них як "провал".

Інформаційну  війну, яку веде Росія проти України,  сповна відчули на собі жителі окупованої частини східної України та анексованого Росією українського Криму стали «повністю ізольованими від інформації, що надходить із зовнішнього світу», адже у них є доступ лише до російського радіо та телебачення. «Підтримання ізоляції є важливою частиною російської інформаційної війни, метою якої є контролювати думку громадськості та впливати на її рішення на користь Росії». Російська пропаганда є дуже ефективною та діє через багато різних каналів від традиційного телебачення до соціальних мереж та чатів, що дозволяє донести пропаганду до великої кількості людей. На відміну від ЗМІ, пояснюють автори, у соціальних мережах не витрачається час на перевірку правдивості інформації, через що дезінформація швидко поширюється в інтернеті. Також задля підвищення правдивості російської пропаганди ЗМІ запрошують відомих людей, таких як, наприклад, американський журналіст Ларі Кінг.

Війна в інформаційному просторі не припиняється. Українцям вдалося частково зменшити довіру до російських ЗМІ, частково відсторонитися від російських соціальних мереж. Проте кількість фальшивих повідомлень не зменшується. Повідомлення складніші – сьогодні мало поширюють фото та відео, активно використовується текст, який змішує справжню інформацію з фейковою, завдяки чому сприймається достовірним.

Варто пам’ятати, що суверенітет і суб’єктність держави залежать не тільки від того, наскільки добре захищаються кордони країни, а й від того, чи здатна вона захищати свій культурний та інформаційний простір. Не довіряйте рупорам кремля, ретельно перевіряйте та аналізуйте всю ту інформацію, яку подають російські джерела.

                                                                                              

Коментарі

Залиште свій коментар

Гість Четвер, 18 квітня 2024

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x