http://nachodki.ru/

Гусениці на капусті - як боротися, щоб не втратити урожай

Коли над грядками з капустою починають пурхати метелики - це не дуже хороший знак. Самі метелики шкоди не завдають, а ось їх гусениці можуть знищити всю капустяну плантацію. Вони роблять дірки на листі і ушкоджують качани, вигризаючи в них лабіринти.

Є два види метеликів, чиї гусениці є злісними шкідниками капусти: капустяна білявка (капустниця) і капустяна совка.

Капусниця

Капусниця - це денний метелик з красивими білими крильцями. Верхівка передніх крил пофарбована в чорний колір, а зверху чи знизу бувають невеликі чорні плями. До трьох разів за сезон ці метелики відкладають на нижній стороні листа подовжені овальні яйця жовтого кольору. З них з'являються невеликі гусениці, які і є шкідниками. Колір гусениці жовтий з зеленим відтінком, чорні волоски розташовані рідко. Довжина тільця до 3,5 см. Деякий час молоді гусениці живуть в купці, а в міру зростання розповзаються по всьому листю. Спочатку вони обгризають нижню сторону листа, потім перебираються на верхню. Якщо з цими шкідниками не боротися, то вони з'їдять весь качан, залишивши тільки товсті жилки.

Капустяна совка

Капустяна совка - це нічний метелик, в темряві вона летить на яскраве світло. Забарвлена в коричневий колір, іноді на складених крилах чітко видно темний візерунок. Крильця вона складає плоско на спині, як ніби вкривається ними. Яйця білого кольору, округлі. Відкладають їх всередині качана, до двох разів за сезон. При сприятливій погоді можуть відкласти і втретє. Зимують в землі. Зимувати можуть як яйця, так і лялечки. Капусту пошкоджують гусениці цього метелика. Вони коричневого або сірого кольору, можуть мати на спині візерунок з темних постатей. Іноді зустрічаються особини зеленуватого відтінку. Розмір від 2,5 см і більше. Прогризають в качанах ходи, а відходи їх життєдіяльності викликають гниття капусти.

Чим обробити капусту від гусениць?

Хімічні засоби захисту слід використовувати з обережністю. Краще вибирати інсектициди перевірені роками, до яких відносяться такі біопрепарати, як антигусінь. Біологічними препаратами слід обробляти неодноразово, побачити їх вплив на шкідників можна тільки через кілька днів після застосування. Обробляти треба 3 рази за сезон: в травні, в липні і наприкінці серпня або на початку вересня. Щоб точно визначитися з датою обробки, слід стежити за моментом, коли з'являться метелики. Найкраще обробку проводити тоді, коли на листі виявлені яйця, або коли гусениці тільки з'явилися і не встигли завдати серйозної шкоди. Зменшує кількість шкідників позакореневе підживлення капусти. Для цього в 4 літрах води розводять 1 чайну ложку хлористого калію і 4 чайні ложки суперфосфату в гранулах.

 

Народні засоби боротьби з гусеницями

Найкращий засіб боротьби - механічне знищення яєчних кладок і збір гусениць вручну. Працювати слід тільки в рукавичках, тому що вони виділяють речовину, що викликає роздратування на шкірі. Якщо ручне збирання неможливе через розміри плантацій, то підійде обприскування капусти від гусениць: оцтовий розчин готують з столового 9% оцту і води в співвідношенні 1 стакан кислоти на 1 відро води; 2 склянки деревної золи висипають у відро води, перемішують і настоюють добу, для продовження дії цих коштів в них додають трохи рідкого або натертого господарського мила. Обробку проводять раз на тиждень. Капустяні гусениці є делікатесом для ос, вони вигодовують ними своє потомство. Для їх залучення треба окропити капустяні грядки солодкою водою або крапнути на рослини по кілька крапель сиропу з цукру.

Як запобігти появі гусениць

Щоб уникнути появи гусениць, метеликів треба відлякати їх від грядок з капустою. Під час появи перших особин, необхідно прикрити грядки дрібнопористої сіткою або найтоншим покривним матеріалом білого кольору. Робити це треба в травні, липні та ближче до кінця літа. Метелики не відкладають яйця на території, вже зайнятої іншими. Обдурити їх можна, якщо над грядками натягнути мотузку, а до неї прив'язати шкарлупки від яєць, нанизані на товсту нитку. Молоду розсаду можна припудрити золою. У суху погоду цей спосіб буде діяти кілька днів. Відлякують метеликів деякі рослини з різким запахом. Чорнобривці, календула і селера, висаджена між капустою, повинні впоратися з цим завданням. Метеликам не подобається запах бадилля картоплі, кропиви, томатів.

Останні новини

В Галичі пройде тренінг "Жіноче лідерство та мотивація"

24 вересня в Галичі відбудеться тренінг "Жіноче лідерство та мотивація" для жінок. Читати далі...

В Бурштині відкрили нове приймальне відділення

 Сьогодні в Бурштинській громаді подвійне свято, адже відкривалися два стратегічно важливих об’єкти… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x