Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією
Російська Федерація здійнює зміщення уваги із ситуації власне на Донбасі на міжнародний та внутрішньоукраїнський контекст війни. У цей же час українська тематика в інформаційному просторі РФ перетворюється на складову ширшої кампанії — підготовки населення Росії до тривалої конфронтації із Заходом, незалежно від питання Криму та ситуації на Донбасі.
У сучасних умовах тероризм постійно трансформується, активно використовуючи нові форми і методи протиправних дій. Сьогодні він представлений не лише бойовиками-одинаками, але й організованими співтовариствами з надзвичайно потужним оснащенням і великими економічними можливостями. Варто зазначити, що основною метою тероризму завжди була дестабілізація державних режимів, формування в населення стурбованості через свою беззахисність перед насильством, зміна державної влади в державі й здійснення інших політичних, національних чи релігійних сподівань.
За останні роки в світі сталися сотні випадків терористичних актів із захопленням заручників. Захоплення в заручники може відбутися будь-коли і в будь-якому місці (транспорті, установі, квартирі, на вулиці тощо).
Мабуть, немає в Україні людини, котра не чула про «Карту поляка», яку почали видавати українцям з 2008 року, після прийняття урядом Польщі відповідного закону.
Інформаційна війна не закінчилася і через шість років після анексії Криму. За цей час українцям вдалося зменшити довіру до російських ЗМІ та відучити людей від російських соціальних мереж. Проте кількість фальшивих повідомлень не зменшується, а навпаки зростає. Повідомлення складніші – сьогодні вже практично не поширюють жодні фото чи відео, йдеться здебільшого про текст, який змішує і справжню інформацію, і фейкову, завдяки чому виглядає достовірним.
Сьогодні мозок більшості з нас налаштований на інформацію «а що там з коронавірусом?». Ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх заразитися COVID-19. Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це: мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку.
В Україні — розгул тероризму. Саме таке враження може скластися у людей після прочитання стрічки ЗМІ за останні дні. Захоплення заручників в автобусі в центрі Луцька, захоплення поліцейського в Полтаві, вибух біля київської станції метро "Мінська" і це лише найгучніші нещодавні події. Дивних і страшних новин стає все більше.
В наш час особливій зусилля придають організації виникнення надзвичайних подій, пов’язані із терористичними актами. Найбільш небезпечним є вибухові пристрої, які переважно замасковують під предмети побуту, студентську валізу, чи навіть дитячу іграшку, що призначені в першу чергу для травмування і ураження людей.
У місті Антрацит, що знаходиться під контролем терористичної організації «ЛНР», підняли бунт гірники шахти «Комсомольська», однієї з найбільших в Донбасі. Протест тривав від 5 червня. Під землею перебували 119 шахтарів. Робітники вимагали закриття численних копанок у "республіці", погашення заборгованості з зарплати та надання справного обладнання. Керівництво шахти не пустило автобуси, щоб третя зміна не приєдналася до страйку, але шахтарі змогли дістатися до шахти своїми силами. До 6 червня страйкували вже 150 людей.
Під час вогневих випробувань в акваторії Чорного моря ЗСУ протестували вогневу міць берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун", який призначений для контролю територіальних вод і проливних зон, захисту військово-морських баз, берегових об'єктів і інфраструктури узбережжя, захисту узбережжя на десантно-небезпечних напрямках.
Контррозвідка Служби безпеки України викрила та блокувала спробу незаконної передачі російським спецслужбам інформації з обмеженим доступом щодо технічних розробок суднобудівної галузі нашої держави.
Громадський мовник Іспанії показав інтерв'ю з каталонським лідером сепаратистів Карлесом Пучдемоном після того, як хакери зламали його канал новин і замінили контент на відео російського державного мовника RT.
Все частіше зловмисники намагаються заволодіти вигідною їм інформацією. Такі випадки можуть стосуватися не тільки однієї людини, а й мільйонів користувачів.
Колегія СБУ підтримала концепт нової редакції Закону «Про Службу безпеки України».