Шаблоны Joomla здесь

Галицькі писаки

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Перелік категорій цього блогу.
 • Теги
  Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Спільні блоги
  Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
 • Увійти
  Увійти Форма входу

Майже 7 років з початку військового конфлікту використання Кремлем інформаційного зброї проти України не скоротилося: в повідомленнях прокремлівських ЗМІ інформація про Україну все ще подається спотвореною".

Прокремлівська дезінформація про Україну націлена на аудиторію в Росії, в Україні та в третіх країнах, включаючи Захід. Внутрішньої аудиторії РФ показує повідомлення, спрямовані на дегуманізацію українців і показують українську владу сучасними послідовниками нацизму. Найчастіше російські СМ брешуть про Україну те, що влада в ній належить "спадкоємцям нацизму", саме Україна "винна" в конфлікті з Росією і катастрофи рейсу MH17. Окремий блок дезінформації російських ЗМІ спрямований на представлення подій Революції Гідності і змін після них як "провал".

Інформаційну  війну, яку веде Росія проти України,  сповна відчули на собі жителі окупованої частини східної України та анексованого Росією українського Криму стали «повністю ізольованими від інформації, що надходить із зовнішнього світу», адже у них є доступ лише до російського радіо та телебачення. «Підтримання ізоляції є важливою частиною російської інформаційної війни, метою якої є контролювати думку громадськості та впливати на її рішення на користь Росії». Російська пропаганда є дуже ефективною та діє через багато різних каналів від традиційного телебачення до соціальних мереж та чатів, що дозволяє донести пропаганду до великої кількості людей. На відміну від ЗМІ, пояснюють автори, у соціальних мережах не витрачається час на перевірку правдивості інформації, через що дезінформація швидко поширюється в інтернеті. Також задля підвищення правдивості російської пропаганди ЗМІ запрошують відомих людей, таких як, наприклад, американський журналіст Ларі Кінг.

Війна в інформаційному просторі не припиняється. Українцям вдалося частково зменшити довіру до російських ЗМІ, частково відсторонитися від російських соціальних мереж. Проте кількість фальшивих повідомлень не зменшується. Повідомлення складніші – сьогодні мало поширюють фото та відео, активно використовується текст, який змішує справжню інформацію з фейковою, завдяки чому сприймається достовірним.

Варто пам’ятати, що суверенітет і суб’єктність держави залежать не тільки від того, наскільки добре захищаються кордони країни, а й від того, чи здатна вона захищати свій культурний та інформаційний простір. Не довіряйте рупорам кремля, ретельно перевіряйте та аналізуйте всю ту інформацію, яку подають російські джерела.

                                                                                              

Переглядів: 51

Служба безпеки України блокувала корупційну схему заволодіння бюджетними грошима, виділеними на закупівлю навчального обладнання для дітей за програмою «Нова українська школа».

За попередніми даними слідства, до оборудки причетні група посадовців районних органів влади Івано-Франківщини та представники понад 10 комерційних структур, у тому числі зі столичного регіону. Фігуранти налагодили механізм одержання «відкатів» на придбанні комп’ютерної техніки та інтерактивного обладнання для шкіл за штучно завищеними цінами.

Для реалізації схеми зловмисники фальсифікували тендерні процедури для створення так званих «прохідних» умов для афілійованих фірм. При цьому інших учасників торгів, які пропонували кращу продукцію за нижчою ціною, фігуранти усували з конкурсу під надуманими приводами. 

Також встановлено, що замовники товарів, всупереч чинному законодавству, не погоджували проєкти закупівель комп'ютерного обладнання з Міністерством цифрової трансформації.

Згідно з укладеними договорами на придбання продукції, на рахунки комерційних структур, задіяним в оборудці, було перераховано понад 70 мільйонів гривень.

Співробітники СБУ задокументували факти закупівлі оптових партій комп'ютерного обладнання за ціною, вдвічі вищою за роздрібну вартість цих моделей у відомих постачальників та офіційних виробників.

Для збільшення суми «відкату» фігуранти закуповували низькоякісну техніку, яка може завдати шкоди здоров'ю дітей. Так, всупереч наказам Міносвіти, замість передбачених для першокласників моніторів відповідної якості, чиновники закуповували дешевші моделі, які негативно впливають на дитячий зір.

Під час обшуків у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів держбезпеки за ст. 191 Кримінального кодексу України, в окремих районних органах влади Івано-Франківської області та за адресами афілійованих комерційних структур у Києві виявлено комп'ютерне обладнання, мобільні телефони, гроші і документальні матеріали, які підтверджують протиправні дії.

Документування протиправної діяльності проводять співробітники підрозділу захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки та слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

За результатами розслідування Служба безпеки України інформуватиме Міністерство освіти і науки для вжиття відповідних заходів з нейтралізації корупційних схем на закупівлі обладнання для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Переглядів: 234
0

За останні роки в світі сталися сотні випадків терористичних актів із захопленням заручників. Захоплення в заручники може відбутися   будь-коли і в будь-якому місці (транспорті, установі, квартирі, на вулиці тощо).

З історії відомо, що хвиля тероризму захопила Європу наприкінці ХІХ століття в зв’язку з популярністю революційних поглядів. Жертвами терористів стали російський імператор Олександр ІІ, король Італії Умберто І, президент Франції Поль Думер та інші. А вбивство австрійського ерцгерцога Франца Фердинанда стало приводом до початку Першої світової війни.

В Україні хвиля терористичних атак активізувалася після Революції Гідності, зокрема, на території Донбасу.

Однак в свідомості більшості українців це залишається сценою з голлівудського бойовика.

Цього року правоохоронними органами було викрито організоване злочинне угрупування. Учасники групи причетні до вчинення близько 18 терористичних актів у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській та Полтавській областях, а саме: мінувань та підпалів житлових та комерційних будівель, в яких перебували люди. Зловмисники спеціалізувалися на вчиненні особливо тяжких злочинів, у тому числі, на замовлення інших осіб. Вони координували свою діяльність з підконтрольними спецслужбам РФ представниками кримінальних кіл Росії. Для планування і погодження злочинних дій ватажки угруповання зустрічалися з російськими кураторами на території Російської Федерації, країн Євросоюзу та Близького Сходу.

Як показує досвід, поведінка терористів в усьому світі майже однакова, тому дані поради можуть стати в нагоді кожному, як потенційній жертві терористів у будь-якому куточку світу.

 

ОТЖЕ, ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКОМ ТЕРОРИСТІВ?

 

 • в першу чергу, потрібно примиритися з тим, що ви перебуваєте під повною владою терористів, які завжди можуть вас убити. Для того, щоб зламати вашу волю, деморалізувати й принизити вас, вони застосовуватимуть різноманітні тактики – від фізичних страждань (нестача їжі, води, сну, погані умови утримання) до техніки "промивання мізків” (зокрема, переконуватимуть у тому, що влада забула про заручників, що на них "усім наплювати” тощо);
 • попри всі страхи необхідно зрозуміти, чого хочуть терористи, визначити для себе, хто з них найнебезпечніший (нервовий, рішучий, агресивний);
 • виконуйте всі вказівки ватажка та не надумайте зухвало дивитися йому у вічі - це завжди сигнал до агресії;
 • не вдавайтесь до дій, що можуть привернути увагу терористів;
 • не реагуйте на провокаційну чи зухвалу поведінку терористів,продовжуйте спокійно сидіти, не задаючи питань;
 • перш ніж пересунутися чи відкрити сумочку, запитуйте дозволу;
 • віддайте особисті речі, яких вимагають терористи;
 • сховайте, по можливості, документи та матеріали, що можуть вас скомпрометувати;
 • не впадайте в паніку, краще подумайте, як знайти вихід з цього становища;
 • не апелюйте до совісті терористів. Це майже завжди марно. Вони виконуватимуть те, що задумали, та, щоб перекричати голос совісті, можуть йти на жорсткі й неадекватні дії;
 • не підвищуйте голос і не жестикулюйте, навіть якщо у вас виникає бажання попередити про щось своїх знайомих або родичів, які поруч з вами;
 • при стрілянині лягайте на підлогу або сховайтеся за сидінням, але нікуди не біжіть, у подібній ситуації місця біля вікна служать кращою схованкою, ніж місця в проході, іноді трапляється нагода врятуватися, знаходячись на місцях біля виходів;
 • якщо хтось поранений і йому потрібна допомога, а ви можете її надати, попросіть підійти старшого і зверніться до нього з такими словами: "Ви можете зберегти одне життя. Це колись вам зарахується. Я можу надати допомогу людині та завжди замовлю за вас слово. Будьте розсудливі! Дозвольте мені допомогти нещасному, інакше ми його загубимо". Треба говорити спокійно і дивитися прямо у вічі злочинцю. Нічого не починайте робити, доки не одержите дозволу. Не наполягайте на своєму;
 • якщо вдасться симулювати симптоми хвороби, з'являється можливість звільнитися в результаті переговорів: часто в ході переговорів терористи звільняють жінок, дітей, літніх і хворих людей;
 • намагайтеся уникати контактів із терористами, якщо вони жадають від вас співучасті у тих чи інших діях. Наприклад, зв`язати когось, піддати катуванню та інше. Вам не завадить у цьому випадку втратити свідомість, продемонструвати свій переляк та безсилля, послатися на слабкість. Усі інші вимоги терористів треба виконувати беззаперечно і точно. Нікого самі не квапте та не підштовхуйте до необдуманих дій. Поводьтеся слухняно, спокійно й миролюбно. Це найголовніша умова в подібних обставинах;
 • якщо ви зрозумієте, що терорист блефує і в руках у нього муляж, не перевіряйте цього! Помилка може коштувати вам життя;
 • якщо поблизу стався вибух, не поспішайте покинути приміщення. Вас можуть прийняти за злочинця і ви, мимоволі, станете мішенню для групи захоплення.

Ніколи не втрачайте надію на звільнення. Пам’ятайте, чим більше часу пройде, тим більше у вас шансів на порятунок. Більшість колишніх заручників протягом досить тривалого часу переживає посттравматичний стресовий розлад, симптомами якого можуть бути: порушення сну, втрата апетиту, апатія, раптові спалахи гніву, труднощі у спілкуванні з близькими. Тому в перші дні після звільнення вам необхідно звернутися до медичних закладів за кваліфікованою психологічною допомогою.

Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником у терористів. Наполегливо радимо добре завчити основні правила поведінки в таких ситуаціях. Щиро бажаємо, щоб ці знання вам ніколи  не довелось застосовувати у реальному житті.

Переглядів: 144

Додано у в Різне

Мабуть, немає в Україні людини, котра не чула про «Карту поляка», яку почали видавати українцям з 2008 року, після прийняття урядом Польщі відповідного закону.

 З боку наших сусідів вказана програма позиціонується як підтримка польських громадян та їх нащадків у країнах, утворених після розпаду СРСР.

Наприклад колишній посол Польщі у Мінську Конрад Павлик, в ефірі «Європейського радіо для Білорусі» заявив: «Для Польщі «Карта поляка» – це моральна компенсація для колишніх громадян Польщі, для тих людей, які відчули себе поляками, у яких в радянські часи було складне життя через те, що вони визнали себе поляками».

Тобто, цей процес подавався виключно як благий намір у полегшенні життя етнічним полякам в Україні, набуття ними певного статусу з низкою «бонусів» тощо…

Але, як кажуть, не так все сталося, як гадалося.

За 16 років «Карту поляка» отримало чимало українців, точна цифра відома хіба що самим полякам. При цьому, за рахунок певних маніпуляцій на законодавчому рівні, не всі українці, серед тих які отримали «Карту поляка», є етнічними поляками. Мотивація «не етнічних» власників «Карти поляка» є різна. Здебільшого вона пов’язана із бажанням спростити певні процедури для виїзду і подальшого перебування у Польщі. Для когось значною мотивацією виступає можливість безкоштовного навчання дітей у польських ВУЗах і, відповідно, відповідно отримання дипломів європейського зразка. Крім того, власникам «Карти поляка» полегшується можливість отримати польське громадянство.

Здавалось би, що це особисті питання українців і саме їм вирішувати,чи оформляти «Карту поляка» собі та рідним, чи ні. Однак, детальний аналіз процесів навколо польської ініціативи з «моральної компенсації для колишніх громадян Польщі», вказує на дещо іншу сторону цієї проблематики, яка у перспективі не є такою невинною, якою подається. Отже, давайте розберемо «темну сторону» цього проекту на реальних прикладах і визначимо, чим це небезпечно для України.

Нещодавно інформаційне агентство «Вголос» опублікувало статтю «Центр польської культури чи Центр аферистів», де йдеться про певні нечестиві аспекти діяльності окремих членів Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську. У матеріалі йдеться про директорку «Центру» Марію Осідач та її чоловіка Андрія Леуша (останній, до речі, нещодавно судимий за спробу підкупу посадової особи). Так от, у вказаній статті згадуються діти, які є волонтерами «Центру».  Їх очільники установи втягнули до безоплатної праці за шанс отримати ту омріяну «Карту поляка».

«А як людина, яка не має польського коріння, може отримати «Карту поляка»?»  Адже цей документ – це програма, орієнтована начебто на етнічних поляків?», – спитаєте ви.  Відповідь проста: ті, хто готували закон «Про карту поляка», свідомо створили можливість надання такого документу не тільки етнічним полякам, а будь-якому громадянину України, на розсуд польської сторони. Для цього потрібно отримати рекомендацію будь-якого польського товариства в Україні про те, що особа своїми діями, які робила на благо полонії, заслужила право отримати «Карту поляка». ЇЇ потім затверджує головна українська полячка у Львові Ємілія Хмельова і, звісно ж, під чітким наглядом з боку польської амбасади приймається вольове рішення. Чи має ця «прогалина» у польському законі певну мету, чи це випадковий законодавчий недогляд? Схоже, що це все-таки свідомо створена норма. Кому вона вигідна? Спробуємо з’ясувати на реальному прикладі, беручи до уваги той же «Центр польської культури та європейського діалогу» в Івано-Франківську.

Отже, що стосується молоді то тут відповідь очевидна, Марія Осідач зі своїм чоловіком Леушем мають дармових працівників, яких залучають до різних заходів, у тому числі й до відновлення старих цвинтарів та іншої важкої праці. В результаті, діти безкоштовно працюють на благо полонії за шанс отримати «Карту поляка», а сімейство Осідач-Леуш кладуть в кишеню виділені на це з польського бюджету кошти. Крім цього, відбувається так зване «ополячення молоді», адже при отриманні «Карти поляка» потрібно довести свою прихильність до польського народу і… присягнути йому. Скажімо, сумнівна перспектива для української ідентичності. Але не тільки діти потрапляють під вплив «Карти поляка». Є ще одна загроза, яка уже може нести пряму шкоду національним інтересам України.

Мова йде про потрапляння «на гачок» «Карти поляка» державних чиновників, посадовців та інших людей, які безпосередньо можуть впливати на процеси, що відбуваються в Україні.

Мова йде про потрапляння «на гачок» «Карти поляка» державних чиновників, посадовців та інших людей, які безпосередньо можуть впливати на процеси, що відбуваються в Україні.

Для прикладу, можна згадати представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Івано-Франківській області Ігоря Маслова. Як стало відомо, Маслов отримав «Карту поляка» у вересні 2019 року. Аналогічний документ чиновник оформив і для своєї доньки, яка тепер безкоштовно навчається у Кракові. Здавалось би, що тут поганого? Батько дбає про доньку і робить все заради її майбутнього. Начебто так. Але при умові, що ти не є державним службовцем однієї країни, а присягаєш в любові та вірності іншій і, більш того, стаєш залежним від неї.

Щоб зрозуміти, про що мова, потрібно розповісти про функції, які Маслов виконує на своїй посаді. Отже, відповідно до положень ст. 11 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення» до функціональних обов’язків Маслова входить:

 • нагляд за дотриманням ліцензіатами умов ліцензії;
 • нагляд за виконанням ліцензіатами ліцензійних умов та умов ліцензії;
 • моніторинг телерадіопрограм;
 • нагляд за дотриманням ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів, інформування Центральної виборчої комісії, відповідних територіальних виборчих комісій, Національної ради про виявлені порушення;
 • надсилання до Національної ради подань про факти порушень законодавства у галузі телерадіомовлення.

Тобто, вказаний чоловік має прямий вплив на медійну сферу Івано-Франківщини, у тому числі й під час проведення виборчих кампаній та референдумів.

А тепер розберемось, як Маслов потрапив у тенета залежності від сусідньої держави. Тут ми, звичайно, знову потрапляємо на скандальну очільницю «Центру польської культури та європейського діалогу» Марію Осідач, адже саме вона активно клопотала перед своїми польськими «кураторами» про необхідність надання Маслову «Карти поляка». Вона наводила «ґрунтовні» аргументи і… знала, що робить. Адже, як ми згадували вище, однією із умов, необхідних для отримання «Карти поляка», є присягання польському народові, а якщо конкретніше, згідно з польським законодавством, для отримання «Карти поляка» особа має довести свою лояльність до вказаної країни. При цьому, перед отриманням документу, особа проходить в польській дипломатичній установі співбесіду, під час якої складає письмову декларацію приналежності до польського народу.

Маслов тут постарався як міг, доводячи у своєму письмі-зверненні (що подавався в пакеті документів на оформлення «Карти поляка» та донедавна знаходився в архіві пані Хмельової) палку і безмежну любов до всього польського, яка начебто була йому привита ще змалечку.

(п. Ігор Маслов, народився о 29 липня 1967 року… приділяє багато часу соціальній роботі, в тому числі для пропаганди та розвитку польської культури, мови та традицій… Він цікавиться польською, польською історією та культурою, що підтверджує факт активної участі у житті CKPiDE… Підтримує співпрацю з українськими редакторами Польського радіо та Польським агентством преси у Києві).

Хтось може сказати, що це особиста справа кожного і сторонніх вона не стосується. Так, але за умови, що ти не є ключовою фігурою в одній із державних стратегічних сфер впливу на медійний простір та ЗМІ. У випадку з Масловим «перша ластівка» не змусила себе довго чекати.

З особистих джерел нам стало відомо, що після вищезгаданої скандальної публікації ІА «Вголос» про афери навколо «Центру польської культури та європейського діалогу», Маслов одразу отримав завдання від Осідач забезпечити непоширення вказаної публікації серед місцевих регіональних медіа, що він успішно і зробив. Крім цього, на «прохання» Осідач, державний службовець Маслов організував ретельний моніторинг західноукраїнських ЗМІ на предмет виявлення інших публікацій, що компрометують діяльність Осідач та її чоловіка Леуша.

Також, нам стало відомо, що Маслов сприяє Осідач та Леушу в питаннях, які стосуються функціонування на базі «Центру» новоствореного медіа-проекту, який транслює в регіоні польськомовний контент і поширює інформаційні, культурологічні та історичні матеріали у вигідному для поляків світлі.

Отже, в сухому залишку ми маємо державного службовця України, представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Івано-Франківській області, на якого покладені наглядові та регуляторні функції в стратегічній галузі українського телерадіомовлення і… він служить на благо Польщі. Це все відбувається умовах новітньої ери гібридних та інформаційних війн. Чи один такий Маслов? Швидше за все, ні. Чи становить це загрозу для безпеки нашої держави? Очевидно, що так. Скільки ще таких «Маслових» є в Україні? Питання риторичне…

Переглядів: 74
0

Додано у в Різне

Інформаційна війна не закінчилася і через шість років після анексії Криму. За цей час українцям вдалося зменшити довіру до російських ЗМІ та відучити людей від російських соціальних мереж. Проте кількість фальшивих повідомлень не зменшується, а навпаки зростає. Повідомлення складніші – сьогодні вже практично не поширюють жодні фото чи відео, йдеться здебільшого про текст, який змішує і справжню інформацію, і фейкову, завдяки чому виглядає достовірним.

Нещодавно на одній з сепарських сторінок у соцмережах з’явилася замітка російського журналіста Вадима Москаленко про те, що начебто під час усіх подій у 2014 році, не тільки жителі Криму, а й західної України, зокрема Прикарпаття, масово переходили на сторону РФ. Москаленко пише: «У Киева был план противостояния России в Крыму, однако в 2014 году помешало то, что не были вовремя отданы приказы, а также неправильное воспитание украинских военнослужащих. На тот момент вооруженные силы, если бы всё отвечало плану, который был отработан в декабре 2013 года по противодействию возможному захвату Крыма и других частей нашей Украины, всё было бы нормально и всё сложилось бы по-другому. И если бы в свое время в соответствии с тем планом были введены те части, которые нужны были, то, возможно, россияне бы отказались. Трудно сказать – возможно или невозможно, имеем то, что имеем, но мы должны учитывать те ошибки, тот провал, когда десятки тысяч военнослужащих вооруженных сил предали свою присягу.
Почему? Потому что, опять же, отсутствие национальной идеи и национальных ценностей, нормальной национальной идеологии привела к тому, что мы потеряли этих людей. Потому что, когда говорят, что там остались, только крымчане, то нет. Там очень много осталось тех, кто был непосредственно из Львова, Ивано-Франковска, из разных областей Украины остались там».

У статті ми бачимо наскільки автор суперечить думкам більшості своїх колег. Яким чином «бандеровцы, у которых в каждом огороде зарыт автомат» чи «западенцы, которые не терпят русских и за слово по-русски готовы убить» можуть масово переходити на сторону РФ? Це неможливо, адже на території Західної України знають, що все  те позитивне, яке приносить російська влада на українські землі, набагато менше від заподіяного «москалями» зла. Навпаки, жителі Прикарпаття і сусідніх областей демонструють, що, незважаючи на великі втрати, Україна продовжує боротьбу з агресором.

Отже, варта пам’ятати, що суверенітет і суб’єктність залежать не тільки від того, наскільки добре захищаються кордони країни. А й від того, чи здатна вона захищати свій культурний та інформаційний простір, тому не вірте росіянам і ретельно перевіряйте та аналізуйте всю ту інформацію, яку подають російські джерела.

Переглядів: 153
0

 

Сьогодні мозок більшості з нас налаштований на інформацію «а що там з коронавірусом?». Ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх заразитися COVID-19.  Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це: мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку.

  Чи вирішить остання проблему? Не думаю. А от психіка, ймовірно, постраждає. І можливість тверезо оцінювати ситуацію, оперативно ухвалювати рішення в критичні моменти знизиться.

   Із конкретних дієвих порад зменшення напруги, максимально організувати собі та близьким безпеку. А саме: мити та дезинфікувати руки, мінімізувати контакти з людьми, використовувати маски у місцях великого скупчення людей. Якщо з'являються симптоми хвороби, одразу звертатися до лікаря. Маючи в голові чіткий план дій, мозок заспокоюється та напруга спадає.

​​   На думку психологів, найбільше до паніки схильні люди, які звикли все контролювати, мають великий страх смерті чи страх залишитися наодинці. У мирний час ці переживання витісняються чимось іншим, а під час критичних ситуацій вилазять назовні. 

     Паніка заразна і краще її уникати. Як? Насамперед, брати інформацію про перебіг коронавірусу лише з перевірених офіційних джерел (Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я тощо), звести сприйняття такої інформації до мінімуму (читати новини лише один-два рази на день), ознайомлювати з іншими корисними та позитивними новинами.​

    Як кажуть, якщо не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Обставини завжди можуть бути різними та складними, важливо, як ми на них реагуємо. Ми всі боїмося втратити роботу, залишитися без грошей, не дай Боже, заразитися коронавірусом. Але від цих переживань легше не тільки не стає, а ще й погіршується самопочуття. Майбутнього не знає ніхто! Так чому через нього потрібно переживати, прокручуючи в голові найгірші варіанти. 

   До речі, одна з цікавих технік для зменшення тривоги, це якраз уявити з найменшими деталями та прокрутити в голові найгірший сценарій розвитку події. Довести ситуацію навіть до абсурду. І зрозуміти, що станеться. Тепер ви морально готові до найгіршого. А це лякає нас навіть менше, ніж невизначеність.

  Вченими доведено, що в середньому 80% наших думок – негативні. Тільки уявіть, люди не тільки зараз, а завжди живуть у власних негативних думках. У саме думки – відображення нашого життя. Як думаємо, так і живемо! Чи замислювалися ви коли-небудь, що думати позитивно набагато складніше, ніж про негатив. Це потребує зусиль та практики. Всі знають, як вони не хочуть жити, а як саме прагнуть, насправді мало хто замислюється.

Саме зараз на нас чекає найбільша перевірка на свідоме мислення та ставлення до життя.

Живіть свідомо та мисліть позитивно! Всім здоров'я!    ​​

 

Переглядів: 189
0

В Україні — розгул тероризму. Саме таке враження може скластися у людей після прочитання стрічки ЗМІ за останні дні. Захоплення заручників в автобусі в центрі Луцька, захоплення поліцейського в Полтаві, вибух біля київської станції метро "Мінська" і це лише найгучніші нещодавні події. Дивних і страшних новин стає все більше.

Експерти вважають, що ці поодинокі випадки не схожі на провокації з Росії. Але підривають стабільність суспільства і грають на руку ворогові. Та й поява таких терористів – радше наслідок війни і соціального напруження. "Збільшується поляризація суспільства, політична, культурна. Зараз у нас поки немає імунітету від цієї хвороби. Необхідні правила, яких буде дотримуватися президент і міністр внутрішніх справ", – зазначають соціопсихологи.  Вони пояснюють, що весь світ живе в епоху радикальних змін. І припускають – такі випадки можуть траплятися дедалі частіше, тому розберемося як розпізнати небезпеку та врятувати себе і своїх близьких.

Терористи зазвичай діють потайки, при цьому намагаються не потрапляти на очі ні правоохоронним органам, ні простим громадянам. Але їх діяльність цілком може здатися підозрілою. Якщо ознаки дивної поведінки не знаходять пояснення, негайно повідомте про це в силові структури. Будьте уважні, постарайтеся запам’ятати прикмети цих людей, особливі риси їхніх облич, одяг, імена, можливі шрами і татуювання, особливості мови та манеру поведінки, тематику розмов тощо. Не намагайтеся їх зупиняти самі, інакше ви можете стати їх першою жертвою.

Є низка рекомендацій на випадок отримання інформації про погрозу вчинення терористичного акту, про закладені вибухові пристрої, захоплення заручників, вимагання, шантаж тощо. Не залишайте без уваги жодного такого повідомлення. Необхідно одразу ж повідомити поліцію за тел. 102 та чергового Управління СБУ в Івано-Франківській області за тел. (034)2 522 295. Намагайтеся дослівно запам’ятати розмову та зафіксувати її на папері. Якщо ж погрози терористичного характеру ви отримали повідомленням на мобільний телефон або через Інтернет, то обов’язково збережіть текст, а про факт погроз повідомте в СБУ.

Переглядів: 235
0

Додано у в Різне

b2ap3_thumbnail_predmety_20200826-142722_1.jpg

В наш час особливій зусилля придають організації виникнення надзвичайних подій, пов’язані із терористичними актами. Найбільш небезпечним є вибухові пристрої, які переважно замасковують під предмети побуту, студентську валізу, чи навіть дитячу іграшку, що призначені в першу чергу для травмування і ураження людей.

Сьогодні проходячись вулицями рідного міста, може становити небезпеку для життя. Замаскований вибуховий пристрій може мати годинниковий механізм та сягати доволі малих розмірів.

Для того, щоб відрізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших  предметів цивільного життя, варто знати  їх характерні ознаки:

– предмети є незвичними для цієї ситуації чи  певної території;

– наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння світлового індикатору;

– наявність джерела живлення (батарейка, акумулятор тощо);

Знешкоджувати вибуховий пристрій повинен спеціально підготовлений фахівець з вибухотехніки, після підправлення людей на безпечну відстань.

Категорично забороняється:

 – торкатися предмету і пересувати його;

– користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

– заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ

- Зберігайте спокій. 
- Зафіксуйте час виявлення. 
- Відійдіть на безпечну відстань, постарайтеся вжити заходів для того, щоб люди відійшли якнайдалі від нього. 
- Негайно зателефонуйте 101,102,112 повідомте про підозрілий предмет офіційній особі, що перебуває поблизу, - водієві, провіднику, стюардесі, співробітникові охорони тощо. 
- Дочекайтеся прибуття співробітників правоохоронних органів і вкажіть місцезнаходження підозрілого предмета.

 

БАТЬКИ, поясніть дітям, що не можна брати в руки будь-які знайдені на вулиці предмети (іграшки, електронні пристрої, пакети тощо), вони можуть становити НЕБЕЗПЕКУ ДЛЯ ЖИТТЯ!b2ap3_thumbnail_20200826-142715.jpg

Переглядів: 346
0

b2ap3_thumbnail__112942753_gettyimages-1145344352_20200706-150230_1.jpg

У місті Антрацит, що знаходиться під контролем терористичної організації «ЛНР», підняли бунт гірники шахти «Комсомольська», однієї з найбільших в Донбасі. Протест тривав від 5 червня. Під землею перебували 119 шахтарів. Робітники вимагали закриття численних копанок у "республіці", погашення заборгованості з зарплати та надання справного обладнання. Керівництво шахти не пустило автобуси, щоб третя зміна не приєдналася до страйку, але шахтарі змогли дістатися до шахти своїми силами. До 6 червня страйкували вже 150 людей.

7 червня навколо шахти з'явилася поліція, заблокувавши доступ до підприємства. Таким чином, шахтарі та їхні дружини перестали отримувати продукти і воду. Учасники протесту стверджували, що після початку страйку їм почали надходити погрози від керівництва підприємства і місцевих спецслужб, у тому числі складаються списки на звільнення.

Псевдо владі не допомогли навіть каральні міри зі сторони луганських чекістів т.зв. «МГБ ЛНР» та поліцаїв, які проводили масові арешти протестуючих, відключили в Антрациті Інтернет та мобільний зв’язку з метою повної ізоляції бунтуючого міста від зовнішнього світу під прикриттям «боротьби з коронавірусом».

 Про шахтарський бунт і його наслідки місцеве населення говорить пошепки, оскільки побоюється за своє життя та здоров’я.

Цікаво те, що про події в шахтарських містах неможливо було дізнатися з офіційних джерел. Усі ЗМІ, які висвітлювали дану подію, були повністю заблоковані на всій підконтрольній НЗФ частині Луганщини.

Бунт у лавах шахтарів, останніми днями отримав продовження під егідою так званих народних месників.

Так, після відправленого ватажку "ЛНР" Пасічнику відкритого листа з вимогою вирішити проблеми гірників, у відкритих джерелах було опубліковано інше звернення — від так званого "Комітету визволення Донбасу".

В цьому зверненні анонімні автори звертають увагу на катастрофічну ситуацію із заборгованістю по зарплаті шахтарям невизнаної "ЛНР" і тяжке становище тисяч сімей шахтарів, які живуть за межею бідності.

b2ap3_thumbnail_91413624_20200706-150241_1.jpg

Своєю чергою, обіцянки так званого керівництва "ЛНР" погасити борги перед шахтарями чотирьох охоплених страйком шахт, притягти до відповідальності винних у розкраданні коштів, а також припинити переслідування шахтарів і членів їхніх сімей виконані не були. У зв'язку з цим, так званий "Комітет визволення Донбасу" зажадав від Пасічника в найкоротші терміни оприлюднити через засоби масової інформації план вирішення кризи, що склалася. Якщо ж цього не буде зроблено, шахтарі продовжать страйк.

Бунтуючий Антрацит міцно застряг в горлі Пасічника, через що конкуренти із Луб’янки в московських кабінетах, зараз енергійно потирають руки очікуючи якнайшвидшого падіння з луганського престолу ставленика ФСБ. Ситуацію ускладнює передстрайковий стан на абсолютній більшості вугільних підприємств в ОРДЛО. Тобто навіть якщо "закатати в асфальт" весь Антрацит, вже завтра може прорвати практично в будь-якому шахтарському селищі, адже величезні борги по зарплатах та голодні шахтарські сім`ї – явище в окупації масштабне і повсюдне.

 

 

Джерела:

Переглядів: 471
0

Додано у в Різне

Під час вогневих випробувань в акваторії Чорного моря ЗСУ протестували вогневу міць берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун", який призначений для контролю територіальних вод і проливних зон, захисту військово-морських баз, берегових об'єктів і інфраструктури узбережжя, захисту узбережжя на десантно-небезпечних напрямках.

Переглядів: 673
0

     Контррозвідка Служби безпеки України викрила та блокувала спробу незаконної передачі російським спецслужбам інформації з обмеженим доступом щодо технічних розробок суднобудівної галузі нашої держави.

Переглядів: 581
0

Такі спроби будуть заблоковані, винні притягнуті до передбаченої законом відповідальності.

Переглядів: 763
0

Громадський мовник Іспанії показав інтерв'ю з каталонським лідером сепаратистів Карлесом Пучдемоном після того, як хакери зламали його канал новин і замінили контент на відео російського державного мовника RT.

Переглядів: 898
0

Все частіше зловмисники намагаються заволодіти вигідною їм інформацією. Такі випадки можуть стосуватися не тільки однієї людини, а й мільйонів користувачів.

Переглядів: 946
0

Колегія СБУ підтримала концепт нової редакції Закону «Про Службу безпеки України».

Як  повідомляє пресслужба СБУ,  учора, 30 вересня, основні положення законопроєкту були презентовані на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 

Зазначається, що наслідком ухвалення нової редакції Закону «Про Службу безпеки України» стане наймасштабніша реформа Служби безпеки за часів незалежності.

У відомстві також повідомляють, що уже зараз, не очікуючи законодавчих змін, СБУ розпочала реформування відомства.

Зокрема, завершився перший етап функціонального обстеження існуючої структури Служби безпеки, результати якого стануть основою детального плану послідовних управлінських рішень в контексті реформування.

За словами голови СБУ Івана Баканова, основним пріоритетом перетворень СБУ стане наближення до кращих моделей спецслужб держав-членів ЄС і НАТО з урахуванням сучасних потреб України.

Він вважає, що служба має не лише аналізувати загрози в режимі онлайн, але і нейтралізувати загрози ще на етапі їхнього виникнення.

Повідомляється, що результатом концепту нової реформи СБУ  серед іншого стануть:  відмова від невластивих функцій та унеможливлення розслідування злочинів, що не становлять загрози держбезпеці України;  розширення контррозвідувального вектору роботи СБ України та ризик-орієнтований підхід до протидії загрозам державній безпеці та впровадження гнучкої структури служби.

Зазначається, що найближчим часом проект нової редакції Закону України «Про Службу безпеки України» буде презентовано міжнародним партнерам і подано президенту України.

Як раніше заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, контрабанду можна перемогти тільки спільними силами уряду, СБУ та прокуратури під координацією президента України.

Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/10/01/sbu_rozrobyla_kontsept_novoi_reformy_vidomstva_1658365

Переглядів: 1111
0

На заході України, відбудуться навчання Збройних сил України спільно з США і їх союзниками. Навчання, які будуть носити найменування Rapid Trident ("Швидкий тризуб"), почнуться 13 вересня.

Переглядів: 1206
0

8 вересня відбулися російські «вибори» до місцевих рад в Криму та Севастополі. Вже є перші результати, які визначать життя кримчан на найближче майбутнє. Україна, США, країни ЄС, інші держави не визнають російські «вибори» на окупованому українському півострові.

Станом на ранок 9 вересня за підсумками обробки 53,96% протоколів партія «Единая Россия» лідирує на російських «виборах» до парламенту анексованого Криму. Згідно з інформацією Центральної виборчої комісії Росії, партія набирає 53,52% голосів. У Севастополі за підсумками обробки 98,37% бюлетенів на «виборах» до місцевого парламенту також лідирує партія «Единая Россия» з результатом у 37,63%. При цьому явка, за попередніми підсумками, не подолала позначку в 30%.

 «Явка, зафіксована у протоколах, завищена. У багатьох районах були приписки виборців і вкидання бюлетенів для коригування результатів «виборів». Явку оголосили приблизно у 29% (станом на ранок 9 вересня), а реальна склала 20‒23%. Це ще не межа: у Москві явка склала приблизно 15‒16%. Там, де контролю за «виборами» не було, її натягнули до 30% і в середньому отримали 18‒20%. Річ у тім, що інститут виборів практично вмер, і всі ці технології щодо коригування виборчого законодавства з введенням «єдиного дня голосування», що припадає на другу неділю вересня, ‒ неможливо вести агітаційну кампанію, відбувається сушка явки та адміністративне приведення, щоб полегшити результати «Единой России». Прибирають опозицію, знімають із виборів, не дають можливості агітувати ‒ люди бачать, що це шапіто, і брати участь не хочуть», ‒ каже Володимир Гарначук.

 Результат «Единой России» в анексованому Криму забезпечений вкиданням (хоча офіційно російський ЦВК говорить про відсутність суттєвих порушень).

«Коли у вас при явці 28% вкидається не менше ніж 5% голосів за «Единую Россию», то результат буде просто феноменальний для неї. Хоча на тлі результатів, які партія показувала у 2014 році, ці цифри для неї ‒ повний провал. Вони навіть не взяли 50%! Грубо кажучи, реальний рейтинг партії (російської) влади в Криму зараз становить приблизно 24‒25% від тих, хто голосував.

В Севастополі прийшло віддати свій голос 27,34% населення(голова підконтрольної Росії виборчої комісії Севастополя Сергій Даниленко повідомив, що явка в місті склала 29,05%). Це найнижча результат на виборах за всю історію Севастополя. Я прогнозував, що вона складе 28%. У принципі, цілком зрозуміло, чому складається така ситуація. Люди перебувають в апатії, нікому не вірять із нинішніх політиків, особливо міських. У Росії представницька влада на регіональному рівні повністю дискредитована. Люди не бачать сенсу брати участь у виборах, голосувати за депутатів, тому що не бачать, як зміниться від цього їхнє життя. Специфіка Севастополя в тому, що ще є Чорноморський флот, де наголошують, що кількість військовослужбовців, які проголосували, ‒ це стратегічна таємниця. Тому ми сьогодні можемо робити тільки відносні оцінки ‒ з огляду на те, що проголосували приблизно 90 тисяч осіб, із них від 10% до 20% становили військовослужбовці.

У Міністерстві закордонних справ України назвали «юридично нікчемними» російські «вибори» в анексованому Криму й Севастополі, а також закликали міжнародне товариство дати «принципову оцінку» проведенню цих «виборів».

Україна і світ ніколи не визнають результатів цих «виборів», які незаконно провела окупаційна влада Росії на території Криму. І ми бачимо, що явка надзвичайно низька, незважаючи на фальсифікації і тиск на громадян ‒ це свідчить про те, що люди вже розуміють, що відбувається з цими «виборами».

 

 

Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/news-es-ne-vyznaje-vybory-v-okupovanomu-krymu/30154614.html;

https://www.radiosvoboda.org/a/pisliasmak-rosiiskykh-vyboriv-u-krymu/30155422.html

Переглядів: 1247
0

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою Донецької області припинили протиправну діяльність групи державних реєстраторів, колишніх працівників державної архітектурно-будівельної інспекції та посадових осіб органів юстиції Одеської області.

Оперативники спецслужби у ході проведення слідчо-оперативних заходів встановили, що у 2017 році співробітник Головного управління юстиції України в Одеській області спільно з колишніми керівниками Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області створили систему фіктивних реєстраційних підприємств, діяльність яких фактично здійснювалась у спеціально обладнаному офісі в Одесі.

Використовуючи незаконно отримані ключі доступу до Державних реєстрів, організатори оборудки без згоди власників відчужували земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права. Вони систематично вносили неправдиві відомості до державних баз даних, використовували підроблені документи, печатки, бланки та штампи підприємств, установ та організацій різних форм власності.

Співробітники СБ України задокументували, що з липня 2017 року до серпня 2018 року на підставі заяв від імені померлих осіб рейдерською групою було вчинено понад 300 реєстраційних дій щодо переоформлення нерухомого майна на всій території України, у тому числі в Донецькій, Луганській областях і ТОТ АР Крим. Оборудки здійснювались як для клієнтів, так і у власних інтересах фігурантів провадження.

Крім того, організатори шахрайської оборудки та підконтрольні їм виконавці причетні до незаконних забудов в Одесі, захоплень будівельних комплексів, ділянок землі та інших об’єктів нерухомого майна. Також вони здійснювали безпідставне зняття обтяжень (арештів майна), накладених державними виконавцями на підставі судових рішень. Потерпілими від дій зловмисників є фізичні й юридичні особи та державні органи.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України проведено низку обшуків за місцем реєстрації комунальних підприємств та проживання учасників шахрайської оборудки. Під час слідчих дій вилучені численні речові докази протиправних дій. Проводяться експертні дослідження та здійснюється попередня оцінка шкоди, заподіяної угрупованням.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Джерело: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/6381#.Er6pvN7C.dpbs
Переглядів: 759
0

Під час парламентських виборів кібервтручання у виборчі системи, зокрема інформаційно-аналітичну систему «Вибори», не були зафіксовані. Але це не означає, що Росія не мала таких намірів. Очевидно, вже були створені певні запобіжники. ЦВК отримала хороший бюджет та підтримку на реалізацію тих завдань, які стосувалися кібербезпеки інформаційно-аналітичних систем та фізичної безпеки мереж.

Слід зазначити, що військова доктрина Російської Федерації офіційно включає ці методи як форми військової агресії. Йдеться про інформаційні системи, медіа, підтримку тих чи інших груп на місцях. Тут майже нічого нового. За моніторингом «Детектор медіа», перед президентськими виборами майже 60% контенту в російських популярних політичних ток-шоу займала тема виборів в Україні. Той же дискурс продовжувався і під час парламентської кампанії. Їх цікавили наші вибори більше, ніж власні, через які зараз розпочалися вуличні акції, протистояння і масові арешти. Це є формою втручання. Говорити про чиїсь вибори не заборонено, але в даній ситуації це інструментарій для впливу – надання оцінок учасникам, публічне приниження, оприлюднення недостовірних відомостей, пересмикування фактів. Найголовніше, що на системній основі.

b2ap3_thumbnail_1188060.jpg

Так, у Росії прихильники опозиції планували о 14:00 3 серпня розпочати нову акцію з вимогою зареєструвати незалежних кандидатів на виборах до Московської міської думи. Перед початком акції російські силовики затримали юристку Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь – одну з небагатьох відомих лідерів протесту, які залишалися на свободі. Влада Москви пообіцяла вжити «всіх необхідних заходів» для підтримання громадського порядку.

Російський правозахисний портал "ОВД-инфо" продовжує вести підрахунок кількості затриманих російськими силовиками на акції протесту, що відбулася в суботу в Москві.

За даними на 14:00 4 серпня. 1001 людину затримали в Москві під час акції "Повернемо собі право на вибори", з них понад 50 - неповнолітні.

 

 

Джерело: https://censor.net.ua/ua/news/3141176/na_vchorashnih_protestah_u_moskvi_zatrymaly_ponad_1000_osib_pravozahysnyky

https://rubryka.com/2019/07/31/ajvazovska-rozpovila-pro-vtruchannya-rosiyi-u-vyborchyj-protses-na-parlamentskyh-vyborah/

Переглядів: 846
0

Чотири іміджеві документальні фільми про ЗС України вийдуть на телеекрани до кінця цього року. Про це, 26 липня, йшлося у Києві в інформаційному агентстві «Укрінформ» під час презентації циклу документальних фільмів «Бойові родини», який створюється за сприяння Збройних Сил України та підтримки Українського Культурного Фонду.

Роботу над новим циклом героїко-патріотичних телевізійних документальних фільмів «Бойові родини» вже розпочато. Проект здобув перемогу на останньому конкурсі Українського культурного фонду в програмі «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору» та отримав фінансову підтримку.

b2ap3_thumbnail_630_360_1564134533-756.jpg

«Цикл фільмів «Бойові родини» розповідає про традиції, культуру, особливості взаємовідносин у різних родах військ Збройних Сил України. Кожна серія присвячена одній конкретній бригаді, яка має яскравий бойовий шлях: 80 окрема десантно-штурмова бригада, 93 окрема механізована бригада, 36 окрема бригада морської піхоти, 55 окрема артилерійська бригада. В кожному фільмі будуть показані приклади родинних військових династій. Вже є попередні домовленості на демонстрацію кінострічок на п’яти вітчизняних національних телеканалах», – зазначив продюсер проекту Олександр Дріз.

«Під час найважчих боїв нові символи та гасла також надають нашим хлопцям додаткової моральної підтримки. Саме новий імідж нашої армії, її новітні традиції будуть зафільмовані в проекті «Бойові родини». Адже саме зараз дуже важливо, щоб українці побачили, чим живуть і надихаються на перемоги наші герої», — у свою чергу зауважив полковник Володимир Кашлюк.

 

Джерела:

https://vgolos.com.ua/news/novyj-imidzh-ukrayinskoyi-armiyi-v-kino-zsu_1028565.html

http://www.mil.gov.ua/news/2019/07/26/chotiri-imidzhevi-dokumentalni-filmi-pro-zs-ukraini-vijdut-na-teleekrani-do-kinczya-czogo-roku/

Переглядів: 870
0

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x