Шаблоны для Joomla 3 здесь

Патріот

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Перелік категорій цього блогу.
 • Теги
  Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Спільні блоги
  Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
 • Увійти
  Увійти Форма входу

Чому потрібно довіряти тільки офіційним джерелам?

Додано у в Різне
 • Розмір шрифту: Більше Менше
 • Переглядів: 261
 • 0 коментарів
 • Підписатися на цей запис

Правду завжди важко сказати, а брехню завжди легко слухати”, – констатувала Сюзанна Броан, французька актриса. Її слова підтверджуються незліченною кількістю ситуацій, коли в суспільстві щирість піддавали сумнівам, а байки, чутки та чиїсь фантазії підхоплювали та розповсюджували. Більшість людей готова вірити в зручну, емоційну чи просто резонансну брехню і бути як герой Пушкіна – “Ах, обдурить мене нескладно, я сам обманюватись радий”. І це не просто лірика. Статистика теж красномовна: за даними USAID-Internews, лише 11% українців уміють виявляти фейки.

Пандемія коронавірусу продемонструвала, що люди по всьому світу схильні вірити фальшивим новинам та теоріям змови.

Надмірна довіра до фейків викликана не лише страхом перед коронавірусом та депресією через карантин, а інформаційним перенавантаженням. Велика конкуренція між новинними агенціями. Вони починають використовувати засоби уваги читачів, які шкодять психології споживача. Новини мають бути страшними, огидними, викликати жах для того, щоб привернути більше уваги. Інформаційне середовище стає токсичним для споживача.

Навіщо взагалі комусь свідомо розповсюджувати брехню, запитаєте ви. Мотивація у всіх різна, та є цілий спектр осіб, які роблять це часто, свідомо та з конкретною метою, серед них: 

 • “Заробітчани”. Аудиторію вони збирають через “заманливі” заголовки, а мета – перехід на сайт, зокрема, для отримання доходу за рахунок відвідувань ресурсу (контекстна реклама). 
 • Політики. Послуговуються фейками для чорного піару, боротьби з конкурентами чи для перевірки реакції громадськості на певний інфопривід.
 • Іноземні гравці. Головна мета – вплив на національну безпеку, на міжнародний імідж держави. 

Отже не потрібно вірити усім публікаціям в соціальних мережах (особливо якщо це стосується ситуації коронавірусної хвороби та діяльності Уряду), які поширюються невідомими особами із посиланнями на неофіційні ресурси. Якщо ви прочитали якусь інформацію у фейсбуку чи іншій соцмережі, але не можете встановити, звідки вона взялася, а також не можете її перевірити в першоджерелі, ставтеся до неї скептично та не поширюйте. Якщо вам трапляється інформація про заборони, обмеження та порядки, запроваджені владою у зв’язку із коронавірусом, перевіряйте їх на офіційних джерелах таких як:

covid19.gov.ua – інформаційний портал про корона вірус за підтримки Кабінету міністрів України;

- mfa.gov.ua/news/ - оперативна інформація від МЗС щодо заходів які вживаються іноземними країнами з протидії розповсюдженню COVID19;

- moz.gov.ua. – розділ меню на сайті Міністерства охорони здоровя України. Містить оперативні дані про поширення коронавірусної інфекції, новини, тематичні відео та інфографіку.

Немає офіційної інформації — немає віри.

 

Коментарі

 • Коментарів немає. Залиште першим свій коментар

Залиште свій коментар

Гість Вівторок, 21 вересня 2021

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x