http://nachodki.ru/

Патріот

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Перелік категорій цього блогу.
 • Теги
  Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Спільні блоги
  Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
 • Увійти
  Увійти Форма входу

Які існують вакцини від «ковіду»?

Додано у в Різне
 • Розмір шрифту: Більше Менше
 • Переглядів: 296
 • 0 коментарів
 • Підписатися на цей запис

Сьогодні існує чотири типи вакцини. Перший тип — так звані вірусні вакцини, які містять або живий, або вбитий вірус. Живий, звичайно він ослаблений, тобто можна сказати, що вводиться сам вірус, але в світі ще немає практики використання живих вірусних вакцин проти COVID-19. А інактивовані вірусні вакцини – так, дійсно використовуються. Тут вводиться сам вірус, але потрібно розуміти, що він, образно кажучи, “вбитий”.

Другий тип вакцин — це білкові субодиничні вакцини, коли вводиться окрема частинка вірусу. Третій тип вакцин — це векторні вакцини. Там вводиться ген, в якому записана інформація про певний компонент вірусу. І цей ген вводиться за допомогою іншого вірусу, який не хвороботворний для людини.

Четвертий — це так звані мРНК вакцини, на основі рибонуклеїнових кислот. Там вірус взагалі ніяким чином не присутній. (Як пояснив раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко, така вакцина містить ланцюжок матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК) вірусу, який кодує відповідний білок, характерний для збудника хвороби. Коли мРНК потрапляє всередину клітини, та виробляє білок – імунна система розпізнає його як патоген та "навчається" на ньому протидіяти вірусу, – ред.)

   З цих чотирьох використовуються представники кожного з типів. Загалом понад 10 вакцин у світі вже перебувають у практичному використанні. Найбільш популярні, або найбільш “гучні” вакцини, це вакцини від компанії Pfizer/BioNtech — це мРНК вакцини, там немає вірусу; компанії Moderna — там немає вірусу, бо це також мРНК вакцини. AstraZeneca — це векторна вакцина, там лише є оболонка вірусу і частинка вірусу, де прописана інформація про певний білок. А також інактивовані вакцини, які містять “вбитий” вірус. І четвертий — це субодиничні вакцини (вакцини, які містять “уламки” бактерій і вірусів, а не цілий мікроорганізм, – ред.).

Основи формування імунітету при вакцинації відомі: вакцина вивчається на предмет, як формується імунна відповідь, наскільки ця відповідь захищає, в якій мірі вона захищає, тобто ефективність вакцини, як вона в цілому впливає на поширення захворювання. І тут важливо розуміти, чи ми вводимо, наприклад, “вбитий” вірус, чи ми вводимо його частинку, чи цю частинку продукує наша клітина, яка отримала шматочок генетичної інформації про конкретний антиген — в будь-якому випадку компонент вірусу розпізнається клітинами імунної системи.

Якщо говорити про те, що ми захочемо ввести, наприклад більше ніж 10 вакцин проти 10 інфекційних хвороб одномоментно, одночасно, то при цьому буде задіяна аж 0,1 потенціалу імунної системи. 99,9 потенціалу імунної системи будуть займатись тим, чим імунна система займається щодня — розпізнавати різні компоненти вірусів, бактерій, які до нас потрапляють. Тобто говорити про перевантаження на сьогодні неможливо

Є три показники, які не варто плутати. Перший — імуногенність, другий — англійською мовою efficacy, українською ефективність вакцини, і третій термін це — effectiveness англійською, українською епідефективність.

Імуногенність — це відсоток осіб, які відповіли на вакцинацію, тобто сформували імунітет. Від чого він буде захищати визначається в третій фазі клінічних досліджень. Це є ефективність вакцини, англійською мовою efficacy. Різниця між групою вакцинованих і групою невакцинованих — скільки захворіло тут, і скільки захворіло тут. І третій термін effectiveness або епідефективність, що визначається вже при масовій вакцинації.

Коли говорять, що до вакцинації було стільки, а вакцинація почалась і в міру охоплення населення щепленням, ми бачимо як знижується захворюваність, оскільки вірус не може знайти сприйнятливого організму. Таким чином ми говоримо про захист тих, хто не має імунітету, бо вірус не циркулює.

Отже, проведення програми вакцинації населення України призведе в майбутньому  до зменшення кількості захворювань на COVID-19. Вище керівництво держави та профільне міністерство вживають всі можливі заходи із забезпечення України виключно якісною та безпечною для здоров’я вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоровя.

«ВАШЕ ЗДОРОВЯ У ВАШИХ РУКАХ»

 

 

 

Коментарі

 • Коментарів немає. Залиште першим свій коментар

Залиште свій коментар

Гість Вівторок, 19 жовтня 2021

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x