Середа, 12 жовтня 2016 13:18

Пам’ятник жертвам Талергофського ув’язнення (1929 р.)

На початку Першої світової війни настоятель церкви Різдва Христового о. Микола Винницький (1856-1929) співпрацював з організацією «Карпаторуський освободительний комітет», яка пропагувала об’єднання з Росією. Австрійська влада жорстоко переслідувала москвофілів. Разом із 127 галичанами о. Микола потрапив до австрійського концтабору в м. Талергоф. За кілька років йому, одному з небагатьох, вдалося повернутися додому.

З ініціативи священика і в пам'ять про жертви австрійського геноциду біля церкви Різдва Христового у 1929 р. було зведено пам’ятний знак із написом:
«Всѣмъ Русскимъ людѧмъ Галича во врємѧ вєликой войны подъ австро-угорскимъ игомъ въ Талєргофѣ и другихъ тюрьмахъ за русскоє имѧ, вѣру и народность страдавшимъ и животъ свой положившимъ и пєрвому изъ нихъ о. Николаю Винницкому доброму пастырю, вєликому гражданину, нєустрашимому борцу-мучєнику, доблєстному сыну Руси и єѧ защитнику на Вѣчную Памѧть, Руси на славу. Памѧтникъ сєй воздвигнутъ гражданами г. Галича въ л. б. 1929.»

На ньому викарбувані прізвища 20 жителів Галича, закатованих у Талергофі.

Автор пам’ятника М. Антонів – був власником каменерізної майстерні у м. Станіславові.

В. Дідух Галич фотоальбом 2005 р.

Прочитано 2688 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x