Вівторок, 28 лютого 2017 09:47

Церква Св. Івана Богослова (Слобода)

Село Слобода розташоване недалеко від м. Бурштин, що в Галицькому р-ні.  Дерев'яна церква у цьому селі збудована в 1870 р. (за іншими даними - в 1856 р., навіть фігурує дата - 1896 р.). Була парафіяльною до церкви в с. Коростовичі. Це пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква знаходиться в користуванні громади УГКЦ. Та будівля не використовується, адже громада села збудувала новий мурований храм на південній околиці села.

Тризрубна одноверха будівля розташована у південній частині села, при дорозі, на ділянці з пологим ухилом. Видовжена в плані церква, яка складається з ширшої квадратової нави, до якої по осі з північного заходу прилягає вужчий наближений до квадрату бабинець, а з південного сходу - також вужчий квадратовий вівтар, до якого прибудована рівноширока прямокутна захристія. До неї веде вхід з південної сторони. З цієї ж сторони знаходиться вхід до бабинця. Будівлю оточує піддашшя, яке опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни під опасанням з відкритих брусів зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Над навою здіймається четверик з одним заломом, на який посаджений низький восьмерик, вкритий наметовим верхом, увінчаним ліхтарем з маківкою. Грушасті маківки влаштовані на гребенях двосхилих причілкових дахів бабинця і вівтаря. На захід від церкви знаходиться дерев'яна квадратова в плані двоярусна дзвіниця (перший ярус відкритий), вкрита пірамідальним дахом.

"Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Фото: Андрій Сенко

Прочитано 3666 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x