Понеділок, 06 березня 2017 09:55

Церква Св. Івана Хрестителя (Німшин)

Дерев’яна парафіяльна церква збудована і освячена в 1810 році. Канонічна візитація церкви відбулася в 1833 році. Також про церкву згадано в 1895 і 1914 роках.

До другої світової війни була під титулом Богоявлення Господнього (за іншими даними - Покрова Пр. Богородиці). Зачинена з 1963 по 1990 р. У цей час представники радянської влади зруйнували деревяну дзвіницю. Після відкриття відремонтована і переосвячена на Св. Івана Хрестителя. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ. У 2010 році освятили новий мурований храм Успіння Пр. Богородиці.

Стара церква розташована на південно-західній околиці села, на рівній ділянці в оточенні дерев. Невелика приземиста тризрубна одноверха. Складається з трьох квадратових в плані зрубів (нава - ширша), орієнтованих з заходу на схід. На довжину вівтаря при його північній стіні прибудована ризниця. Вхід до церкви - у південній стіні бабинця. Над входом влаштований двосхилий дашок, який, як і ризниця, розриває піддашшя, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. Наву завершує четверик з одним заломом, на якому посаджений світловий восьмерик, вкритий низькою банею, яку вінчає грушаста маківка. Менші маківки влаштовані на гребенях двосхилих дахів бабинця і вівтаря. На схід від церкви за незалежності України збудована надбрамна дзвіниця на металевому каркасі.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Фото: Андрій Сенко

Прочитано 3493 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x