Середа, 15 березня 2017 22:06

Церква Св. Параскеви (Курипів)

Церква Св. Параскеви знаходиться в мальовничому селі Курипів Галицького району. Збудували її протягом 1864-1872 років, очевидно, на місці попередньої церкви з XVIII ст. Канонічну візитацію церкви провели в 1888 р. Була філіальною до парафіяльної церкви в с. Острів.

Невеликих розмірів, струнких пропорцій святиня розташовується на північно-східній околиці села, на горі, біля кладовища. Тризрубна одноверха, складається з трьох квадратових в плані зрубів (нава лише трохи ширша) орієнтованих по осі схід-захід. До вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці, дахи яких суміщені з широким піддашшям, що опоясує церкву і опирається на масивні випусти вінців зрубів. У даному випадку присінок прибудований до нави не по осі церкви, а з південної сторони.

Стіни під опасанням були ошальовані вертикально дошками, над опасанням - дошками і лиштвами. В проміжку між 2013-2016 роками всі зовнішні стіни оббили фальшбрусом. Наву завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик, вкритий наметовим верхом з ліхтарем і подвійною маківкою. Гребені двосхилих причілкових дахів вінчають грушасті маківки. На південь від церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита чотирисхилим дахом.

Церква знаходиться в користуванні громади УГКЦ.

Це пам'ятка архітектури місцевого значення.

На сільському цвинтарі похований відомий священик, громадський діяч, оратор, письменник о. Рудольф Мох.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Прочитано 3512 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x