Субота, 22 квітня 2017 00:23

Церква Покрова Пресвятої Богородиці (Загір'я-Кукільницьке)

Церква Покрова Пресвятої Богородиці с. Загір'я-Кукільницьке походить з 1924-1925 рр. Збудована, очевидно, на місці попередньої дерев'яної церкви, знищеної під час першої світової війни.

До 1939 р. була філіальною до парафіяльної церкви в с. Яблунів. Храм є пам'яткою архітектури місцевого значення. У даний час церкву використовує громада УГКЦ.

Розташована церква Покрова Пресвятої Богородиці в центрі села, при дорозі, на схилі.

Тризрубна одноверха будівля. Складається з квадратової в плані нави, до якої зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар, а з заходу - також вужчий, квадратовий бабинець. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці (північна менших розмірів, південна - більших, на довжину вівтаря). Невелика прямокутної форми прибудова існує при північній стіні нави. Навколо бабинця влаштоване широке опасання на деревяєних стовпах з розкосами.

Наву і вівтар оточує вузьке піддашшя. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. У південній стіні нави існує бічний вхід. Цікаво, що вікна у стінах нави незвично малих розмірів. Її завершує світловий восьмерик, вкритий банею з ліхтарем і маківкою. Бабинець вкритий двосхилим причілковим дахом, вівтар - трисхилим дахом. На захід від церкви знаходиться мурована надбрамна триаркова дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Фото 07.07.2013, Ігор Пунда.

Прочитано 2388 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x