В січні 1893 року в Більшівцях розгорівся скандал навколо місцевого ярмарку. Тоді щотижня у містечку відбувався великий ярмарок, на якому продавалася в основному худоба, збіжжя та інша сільськогосподарська продукція. Більшівцям проведення такого ярмарку було дуже вигідне, бо селяни сплачували певну суму за участь у ньому, і ці гроші йшли до міського бюджету. Сусідній Галич натомість не міг похвалитися таким великим ярмарком, але при цьому був багатшим містом. І до Більшівців з Галича заслали «шпигунів», які всім і кожному розповідали, що ярмарку в Більшівцях більше не буде, бо влада, мовляв, перенесла його до Галича. Висловлювалися підозри, що цих «шпигунів» заслала галицька міська влада, тим паче, що тамтешні чиновники часто відмовляли селянам у видачі паспортів на худобу для участі у ярмарку в Більшівцях. Як зазначала преса, такі дії були не лише непорядними та суперечили добросусідським звичаям, а ще й могли понести за собою покарання за законом.

Останні новини

«Кольори часу» в Галичі

Живі кольори часу: рєпнінський Чугуїв та княжий Галич заговорили однією мовою мистецтва. Читати далі...

Галич втратив ще одного свого сина

Додому на щиті повертається Віктор Іванович Чайківський (1978 року народження). Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x