Середа, 22 січня 2020 19:03

«Галич казковий, Галич історичний…»: місто над Дністром в ностальгії та розповідях наших сусідів з-за кордону

15 січня 2020 р. у Польщі, Дім зустрічей з історією (Warszawa, ul. Karowa 20) організував 151-шу авторську презентацію Томаша Куби Козловського з циклу «Оповідання з Прикордоння», яка була присвячена місту Галичу.

Розповідь про барвисту та бурхливу історію міста, історія котрого сягає близько 1200 років, була ілюстрована традиційно оригінальною, багатою іконографією.

Плакат з зображенням Галицького замку та середмістям міста, основою якого стала світлина 30-х рр. ХХ ст. фотографа Генрика Поддебського, підготував Томаш Кубачик. Основою другого плакату став малюнок відомого художника Наполеона Орди, який зображує вид на місто з північної сторони (зображення 80-х рр. ХІХ ст.).

Довідково. Томаш Куба Козловський - співробітник Варшавського Дому зустрічей з історією - самоврядної інституції культури міста Варшава, яка займається історією ХХ століття Польщі та Центрально-Східної Європи. З 2009 року він є координатором програми "Варшавська кресова ініціатива" ("Warszawska Inicjatywa Kresowa"), спрямованої на всебічну популяризацію знань про історичну й культурну спадщину східних земель Першої та Другої Речі Посполитої - спільну спадщину Польщі, Литви, Білорусії та України.

Він автор оригінальних мультимедійних презентацій з циклу "Оповідання з Кресів" ("Opowieści z Kresów"), представлених у Домі зустрічей з історією, починаючи з 2007 року, низки історичних виставок (зокрема, виставки-пленеру "Світ Кресів", статей і публікацій з питань міграції та біженців, історії харцерства, спадщини Кресів, в тому числі календаря "Світ Кресів" (Варшава, 2009) і альбому "Світ Кресів" (Варшава, 2011, 2012).

Томаш Куба Козловський з початку 90-х років збирає на сьогодні найбільшу в Польщі (понад 30 тисяч об’єктів), приватну колекцію матеріалів, які стосуються сходу. До колекції належать книги, періодичні та буклетні видання (наприклад, листівки, агітаційна продукція, рекламні та фірмові бланки, акції, афіші, білети, благодійні квитки, екслібриси, етикетки, жалобні повідомлення про смерть, заклейки, запрошення, марки пожертвувань тощо), картографія (мапи і плани), архівні матеріали (документи, дипломи, посвідчення, рукописи, кореспонденція), іконографія (фотоальбоми, краєзнавчі та фотографії-візитки, фотолистівки, поштові листівки, гравюри, графіка), фалеристика (медалі, плакетки, відзнаки), антикваріат (кераміка, фарфор, скло, рекламна продукція, упаковка).

Джерело: "Часопис "Галич"

 

Прочитано 1053 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x