Кожна людина, яка прийшла у цей світ, вже із народження має певну свою місію. Комусь судилось стати хорошим педагогом, музикантом, актором.
Не лише людина здатна впливати на мову, але й мова значною мірою формує особистість. У свою чергу, становлення етносу неможливе без участі у ньому мови, бо вона є однією з ключових ознак нації.
Костянтина Малицька належить до когорти сподвижників українського національного руху початку ХХ-го століття, яка все своє життя поклала на вівтар служінню Україні, рідній мові, українській школі та «Просвіті».
Минуло 125 років від дня народження відомого галицького письменника, журналіста, учасника визвольної боротьби 1914-1920-их років Юрія Шкрумеляка. Свої твори він підписував псевдонімами Іван Сорокатий, Ю. Підгірський, Ґнотик, Олекса Залужний, Максим Цимбала та ін.
Степан Григорович Пушик відійшов у вічність у серпні минулого року. На могилу лягають червоні квіти, покладені шанувальниками його таланту. Втім його слово живе і сьогодні.
Трохи незвично писати про Степана Пушика у минулому часі, але мусимо змиритися з тим, що цього галицького велета уже більше як півроку немає з нами. З іншого боку, в С. Пушика цьогорічної зими хоч і не круглий, але ювілей (26 січня йому було б виповнилося 75 років). Тож є добра нагода поглянути і на його постать, і на його творчість у галицькому ключі.
З сумною звісткою зустрів українців ранок 14 серпня - не стало відомого письменника-галичанина, громадського і політичного діяча часів здобуття незалежності України Степана Пушика.
Сьогодні в Музеї караїмської історії та культури Національного Заповідника "Давній Галич" відбувся мистецький захід "Світоч караїмської поезії - Захаріяш Абрагамович", приурочений 13-й річниці з нагоди відкриття Музею. Цікавою і неординарною особистістю є для галицьких караїмів, та й караїмів всього світу, Захаріяш Абрагамович.
«Ти можеш все! – сказав мені Господь,
Благословив – і відпустив в дорогу.
І я, як пташка, випурхнула в світ,
Осяяна величним словом Бога.»
(Оксана Кузів "Ти можеш все!", за біблійним: "Ти можеш все",Филип’ян, 4:13)