Музей караїмської історії

Керівник: Рарик Роман Володимирович
Вулиця: Майдан Різдва,33
Індекс: 77100
Населений пункт: Галич
Телефон: 03431 2-31-05
Вебсайт: Website Title

Експозиція музею знайомить відвідувачів із релігійними та культурними традиціями караїмів, суспільним та побутовим життям караїмської громади Галича. Караїми – невеликий етнос з доволі інтригуючим поєднанням іудейського (в караїмській версії) віросповідання та тюркської мови.

У науковому світі суперечки про походження караїмів не вщухають і сьогодні.

Початки їх історії сягають середини VІІІ ст. н. е. – часу, коли у Багдаді, на території сучасного Іраку (тодішнього Аббасидського халіфату), почав свою релігійну проповідь Анан бен Давид. Ця людина очолила доволі розповсюджений опозиційний рух в іудаїзмі, суттю якого було заперечння авторитету Талмуду.

Талмудом називають пізніший додаток до Старого Заповіту, який об’єднує усні доповнення та тлумачення рабинів. У середні віки Талмуд став основним законоположенням ортодоксального (рабанітського іудаїзму), основою єврейської освіченості, його вважали “усною Торою”, тобто книгою, за авторитетом практично рівноцінною “письмовій Торі”, або П’ятикнижжю. Протест проти засилля рабинату та самого Талмуду виявився у формі закликів повернутися до чистого старозавітного вчення. Окрім заперечення Талмуду, прихильники Анана наслідували проголошений їхнім учителем принцип буквального тлумачення Святого Письма, а також відрізнялися від решти євреїв (“талмудистів” чи, інакше, “рабанітів”) цілим рядом релігійних практик і традицій.

Located in: Музеї
Powered by SobiPro