Музей «Берегиня»

Керівник: Гусар Тамара Григорівна
Вулиця: Коновальця, 2
Індекс: 77111
Населений пункт: м. Бурштин
Телефон: 03431 4-26-94
Вебсайт: Website Title

Музей засновано 1987 р. з ініціативи викладача української мови та літератури Бурштинського енерготехнікуму Гусар Тамари Григорівни. З 1992 р. експозиція музею розміщена в приміщенні гуртожитку теперішнього енергетичного коледжу. Теперішня експозиція музею відкрита у грудні 2001 р.

Сьогодні колекція музею налічує більше 1500 експонатів — різноманітних унікальних речей, зібраних місцевими жителями. Всі ці чисельні експонати є своєрідним оберігом історії та культури Опілля, етнокультура якого ще до кінця не вивчена.

Експозицію музею можна розділити на чотири великі розділи:

    "Чую ваш голос, простий і ласкавий, предки безсмертні мої";
    "Згорточок старого полотна";
    "Опільське житло";
    "Хоч тілом одійшли — їх дух живе між нами".

Перший розділ — по суті, археологічний. Тут представлені давні відомості про край, та можна побачити старовинні предмети (кам'яні сокири, зуби мамонта тощо) — результати розкопок та досліджень в околицях м. Бурштин.

Другий розділ музею присвячений Опільській вишивці. Колекція налічує до 250 рушників, 160 сорочок (чоловічих та жіночих), багато вишитих запасок, жіночих костюмів. Відвідувачам буде цікаво оглянути своєрідну фотогалерею — місцеві дівчата в Опільських народних костюмах.

Раритетним є розділ "Опільське житло". Тут відвідувачі відчувають себе гостями в Опільській хаті, яка складається з комори (тут представлена ціла колекція ужиткових речей) та кімнати, де відвідувачі бачать піч з унікальними предметами для випікання хліба; скриню з добром (колекція хусток та простирадл); особливо радує око Опільське ліжко — окраса всієї хати.

У четвертому розділі представлені документи часу гноблення, матеріали сумних сторінок у місцевій історії — татарські та турецькі набіги, влада Польщі та Австрії, Перша та Друга світові війни. Навіть Опільська вишивка тих часів має інші кольори та візерунки. Цікавими також є фотодокументи Товариства "Просвіта". Любителі сакрального мистецтва можуть насолодитися музейною колекцією ікон.

З 2000 р. музей проводить грунтовну, клопітку роботу з вивчення опільського одягу — ноші. Організуються творчі експедиції, досліджуються приватні колекції, замальовуються та фотографуються найтиповіші візерунки із місцевими назвами. Їх аналіз підтверджує висновок про опільську ношу як унікальне явище у загальній національній культурі.

Години роботи: з 09:00 до 18:00 год.

Вихідний день: субота

Located in: Музеї
Powered by SobiPro
jtemplate.ru - free extensions Joomla