Субота, 04 червня 2016 00:21

У Івано-Франківську відбудеться виїзне засідання учасників ініціативи S4L „Стент для життя“

10 червня з 9.00 по 15.00 в конференц-залі готелю „Надія” відбудеться виїзне засідання учасників ініціативи S4L „Стент для життя”. На зустріч запрошуються лікарі кардіологи, кардіохірурги, сімейні лікарі, лікарі швидкої допомоги, відділень екстреної допомоги, а також усі зацікавлені в організації реперфузійних центрів (центрів, в яких проводиться лікування гострого інфаркту міокарду).

 

Під час засідання можна буде почути доповіді головних спеціалістів Івано-Франківської області та України з кардіології про сучасний стан надання допомоги пацієнтам з інфарктом міокарду. Також представники з інших областей поділяться своїм досвідом. Під час перерви можна буде повправлятися у виконанні коронарографій на симуляторах, а також пройти тестування і заробити додаткові бали для атестації.

Для довідки: Україна приєдналася до європейської ініціативи „Stent for Life” у 2013 р., у рамках ініціативи планується створення і розвиток Регіональних реперфузійних мереж в Україні. Це дасть змогу вдвічі знизити госпітальну летальність пацієнтів з гострим інфарктом міокарда і збільшити своєчасне виявлення пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Програма успішно реалізується в багатьох країнах Європи, досвід яких свідчить зниження смертності від інфаркту міокарда в стаціонарі більш ніж удвічі. Первинне коронарне стентування або реперфузійна терапія уже використовується в ряді областей України, зокрема в Одеській, Закарпатській, Черкаській, Івано-Франківській, Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Полтавській. Завдяки дії проекту „Stent for Life” можна істотно знизити показники смертності від гострого інфаркту міокарда, щорічно зберігати в Україні близько 50 тисяч життів. Відомо, що структура смертності в Україні складається на дві третини зі смертності від серцево-судинних захворювань. Більшу частину з них становить гострий інфаркт міокарда – повне, екстрене закриття однієї з артерій внутрішньосудинним тромбом, що призводить до некрозу міокарда, смерті або інвалідизації пацієнта. Найефективнішим методом лікування є механічне відкриття артерії за допомогою стента (реперфузійна терапія).

Джерело: АП

Прочитано 669 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар