Все для Joomla . Бесплатные шаблоны и расширения.
П'ятниця, 10 січня 2020 18:11

Чи залишать вчителям престижність?

У зв’язку з незабезпеченістю районного бюджету та з метою попередження виникнення заборгованості виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти у новому бюджетному році в актовій залі Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла 10 січня 2020 року відбулася зустріч керівництва району з педагогічною громадськістю.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Канюка, голова районної ради Павло Андрусяк, заступник голови райдержадміністрації Олександр Чабак, заступник голови районної ради Любов Гордійчук, начальник фінансового управління Марії Бойчук, а також керівники закладів освіти району, профспілкових комітетів навчальних закладів та вчителі.

Розпочав зустріч начальник відділу освіти РДА Іван Матейко. Він окреслив ситуацію, яка склалася в освітній галузі в 2020 році по виплаті педагогічним працівникам заробітної плати. За його словами, грошей на дані виплати не вистачає як в районному бюджеті, так недостатнім є обсяг й освітньої субвенції з Державного бюджету. Однією з причин такого стану, на думку Івана Матейка, є неоптимальна мережа освітніх закладів, яка не приведена у відповідність до формули розподілу освітньої субвенції.

Голова райдержадміністрації Сергій Канюка наголосив , що недостатня забезпеченість асигнувань на виплату зарплати працівникам освітньої галузі може призвести до втрати ними (педагогічними працівниками) страхового стажу.

Голова районної ради Павло Андрусяк звернувся до присутніх з пропозицією напрацювати спільне рішення для вирішення проблемної ситуації.

Представники освітянської галузі, які долучилися до обговорення, висловлювали стурбованість з приводу ситуації, що склалася, та пропонували різні заходи для покращення стану та економії бюджетних коштів. Це, зокрема, і оптимізація неефективної мережі закладів освіти, і диференційований підхід у виплаті надбавки за престижність, і врегулювання ситуації шляхом вирішення трудового спору.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості створити робочу групу за участю представників галузі освіти, профспілок, районної влади, фінансового управління для напрацювання конкретних кроків та впровадження заходів щодо економії коштів та забезпечення виплати заробітної плати до кінця бюджетного року.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 378 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x