Шаблоны Joomla здесь
Четвер, 23 квітня 2020 09:20

Як і кому підвищилась пенсія під час карантину?

1 квітня 2020 року уряд ухвалив постанову №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

У документі передбачено, зокрема, що з 1 квітня особам, які отримують пенсію і яким виповнилося 80 років і більше та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік, установлюють щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 грн у межах зазначеного розміру.

У разі коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом другим пункту 41 розділу XV «Прикінцеві положення» цього Закону, не досягає 2600 грн, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Отже, щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 грн у квітні вже отримали пенсіонери: пенсійний вік яких станом на 1 квітня поточного року не менше як 80 років; розмір пенсійних виплат яких з урахуванням усіх надбавок і підвищень, не враховуючи пенсію за особливі заслуги перед Україною, не досягає 9205 грн 19 коп.; незалежно від того, який вид пенсії та за яким законом вони отримують.

Водночас для пенсіонерів, які отримують пенсію за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають не менше як 25 років страхового стажу чоловіки й не менше як 20 років жінки, встановлено додаткові гарантії. Зокрема, розмір пенсії цих осіб у результаті встановлення компенсаційної виплати не може бути меншим за 2600 грн. Відповідно їм встановлено доплату в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Ця доплата враховується під час подальших перерахунків пенсії (тобто при визначенні збільшення розміру пенсії в результаті подальших перерахунків ця доплата буде зменшуватись або взагалі поглинатися).

Якщо особа, яка отримує пенсію, досягла 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, така компенсаційна виплата встановлюється і виплачується з дати досягнення цього віку.

Компенсаційна виплата є щомісячною. Її виплачуватимуть протягом усього часу отримання пенсії.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 374 раз

Останні новини

В Галичі пройде тренінг "Жіноче лідерство та мотивація"

24 вересня в Галичі відбудеться тренінг "Жіноче лідерство та мотивація" для жінок. Читати далі...

В Бурштині відкрили нове приймальне відділення

 Сьогодні в Бурштинській громаді подвійне свято, адже відкривалися два стратегічно важливих об’єкти… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x