http://nachodki.ru/
Середа, 06 травня 2020 11:50

Нардеп Ігор Фріс заявив, що атомну енергію не може замінити вугільна чи зелена

Народний депутат України Ігор Фріс підписав звернення до Прем'єр-міністра України щодо недопущення зниження частки атомної електроенергії в структурі енергетичного балансу України.

Як повідомляється на офіційному сайті народного депутата Ігоря Фріса, відповідно до змін, які затвердив Уряд, перевагу в забезпеченні споживачів електричною енергією надано виробникам за «зеленим» тарифом та тепловим електростанціям з одночасним скороченням обсягів виробництва дешевшої електричної енергії на АЕС.

Таку ситуацію нардеп вважає неприпустимою. Тим паче на фоні поглиблення економічної кризи в Україні, скорочення вітчизняного виробництва та купівельної спроможності громадян.

"Це штучне обмеження конкуренції, коли адміністративно виключають найдешевших, а чим менше конкуренції - тим вища ціна. Хто виграє? А виграють ті, кому належать вугільні теплові електростанції. Але точно не ми з вами", - зауважив Ігор Фріс.

У зверненні йдеться, що за ініціативою уряду, з 10.05.2020 буде виведено в резерв 3 енергоблоки АЕС загальною потужністю 3000 МВт, та в подальшому, протягом 2020 року, зменшено виробництво електроенергії ще на 9 енергоблоках АЕС.

Відтак на фоні зупинки та зменшення потужності працюючих енергоблоків АЕС, збільшилась кількість працюючих енергоблоків ТЕС.

"Це викликає обґрунтоване занепокоєння, адже ціна на електричну енергію, яка була реалізована" "на добу наперед", зросла на 13 % у порівнянні з квітнем 2020 року, що збільшило фінансове навантаження на внутрішнього виробника, підприємства житлово-комунальної сфери та державний сектор економіки.

Безумовно, зростання кінцевої вартості електроенергії продовжуватиметься й надалі, адже частка дешевої атомної електроенергії в її структурі знижуватиметься, що, неодмінно, спричинить постійне зростання вартості електроенергії для кінцевого споживача, та збільшить ризик так званих "віялових відключень"- йдеться у зверненні.

Прочитано 446 раз

Останні новини

В Галичі пройде тренінг "Жіноче лідерство та мотивація"

24 вересня в Галичі відбудеться тренінг "Жіноче лідерство та мотивація" для жінок. Читати далі...

В Бурштині відкрили нове приймальне відділення

 Сьогодні в Бурштинській громаді подвійне свято, адже відкривалися два стратегічно важливих об’єкти… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x