Середа, 25 жовтня 2017 00:24

Підвищення пенсій

11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-VIII, яким внесено зміни до низки законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян.

Галицьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України у жовтні поточного року проведено перерахунок 15994 пенсій пенсіонерам з таких підстав:

- у зв’язку зі зміною показника середньої зарплати в Україні (3764,4) грн, з якої сплачено страхові внески і яка враховується для обчислення ("осучаснення") пенсій;

- із застосуванням нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1373 грн);

- із переглядом розміру пенсій, достроково призначених жінкам після досягнення 55-річного віку;

- у зв’язку зі скасуванням особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.

За результатами проведених перерахунків місячна потреба в коштах для виплати пенсій зросла майже на 7,0 млн грн, а середній розмір пенсійної виплати збільшився на 435 грн.

З 11 жовтня пенсіонери району почали отримувати довгоочікувані підвищення до пенсій, які перевищували 140 грн. Цього дня було профінансовано всі підвищення пенсій з датами виплати до 14 жовтня через поштові відділення і до 12 жовтня – через банківські установи. Надалі фінансування і виплата підвищених розмірів здійснюється згідно з календарним графіком виплати пенсій. Тобто поштар виплачує пенсію за двома відомостями: в одній розмір пенсійної виплати до перерахунку, в іншій – сума підвищення. Відповідно також проводяться зарахування пенсійних виплат на банківські рахунки двома сумами.

Варто звернути увагу, що не всі пенсіонери в жовтні отримають підвищені розміри пенсійних виплат. Якщо сума підвищення не досягає 140 грн, то підвищення пенсіонер отримає в листопаді разом з основним, уже підвищеним, розміром пенсійної виплати.

Крім того, працівниками управління вже підготовлено повідомлення пенсіонерам про зміни їхніх пенсійних виплат (із розрахунками), які будуть доставлені за місцем проживання пенсіонера працівниками поштового зв’язку.

Перевірити чи переконатися у правильності перерахування пенсій можна у відділі обслуговування громадян Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України, куди кожен може звернутися із паспортом чи пенсійним посвідченням. У телефонному режимі можна отримати відповідні роз'яснення, але конкретні розміри пенсій чи суми підвищень не будуть повідомлені, оскільки це є конфіденційна інформація. Також цю інформацію пенсіонер може отримати через веб-портал Пенсійного фонду України, куди після проведення виплати буде завантажено відомості про нові розміри пенсій. Зареєструватись на веб-порталі і стати користувачем допоможуть фахівці управління.

Начальник Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області О. Бартків

Прочитано 592 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla