Середа, 29 листопада 2017 23:32

У Галицькому НПП відкрито новий маршрут

29 листопада 2017 року в Галицькому національному природному парку відкрито новий еколого-освітній маршрут "Вздовж водосховища - на Касову Гору".

Проект реалізовувався в рамках Конкурсу міні-грантів "Громада своїми руками" на території Галицького району за фінансової підтримки компанії ДТЕК Західенерго, ініціаторами виступили юні екологи наукового гуртка Бовшівської ЗОШ та ГО "Еко-Галич".

Як повідомляє ГО "Еко-Галич", ця нова еколого-освітня і туристична атракція дозволить місцевим мешканцям та гостям краю краще пізнати красу і багатство природи Опілля. Організатори проекту надіються, що це дозволить популяризувати та розвивати екотуризм у регіоні, підвищувати екологічну свідомість і освіту населення, проводити наукові роботи з моніторингу зимівлі та міграцій водоплавних птахів на Бурштинському водосховищі та в колонії сірих чапель, вивчати рослинний та тваринний світ Касової гори.

Організатори конкурсу (АМЕР м. Бурштин (Олександра Шаган, Oleksandr Babiy), представники донаторських компаній ( ДТЕК - DTEK, Денис Шмигаль), АТ Прикарпаттяобленерго (Олександр Бубен, Olja Tyshko), Danosha (Lyuba Bogachevska Христина Бринда (Khrystyna Brynda) і партнерів проекту (Громадська організація "Еко-Галич" (голова Володимир Бучко) та Галицький національний природний парк (керівник проекту Oksana Vintonyak) вручили юним екологам та керівнику організації "Горицвіт" Oksana Kurdydyk цінні подарунки.

Еколого-пізнавальний маршрут розпочинається поблизу автостоянки Бурштинської ТЕС, на березі водосховища (яке входить до складу Галицького НПП без вилучення у землекористувачів), де в період міграцій та зимівлі скупчується значна кількість водоплавних птахів різних видів. Тут обладнано оглядовий майданчик з інформаційними стендами та лавочками для короткотермінового відпочинку. Туристи можуть скористатися оптичними приладами придбаними за кошти донаторів в рамках проекту.

На стендах розміщено інформацію про:

- важливе господарське та природоохоронне значення водосховища;

- орнітофауну цієї водойми;

- birdwatching, як різновид екологічного туризму;

- маршрут та правила поведінки під час екскурсії.

У репродуктивний період цікавою для відвідування будуть оглядовий майданчик поблизу колонії сірих чапель у лісовому масиві парку та Касова гора - природна перлина заходу України.

Проект-менеджер АМЕР Олександра Шаган зазначила: "Маршрут вийшов пізнавальним та цікавим. Одразу помітно, що юні екологи вклали туди не тільки працю, а частинку власної душі і серця, з таким ентузіазмом і креативом все зробили. У повній красі маршрут буде запущено у березні 2018 р. Чекаємо!"

Прочитано 978 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla