П'ятниця, 22 грудня 2017 11:36

Влада реагує

Днями в стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у смт Більшівці побували члени моніторингової групи у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадських моніторів національного превентивного механізму.

Інформацію про цей візит було розміщено на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як повідомляють на сайті Галицької РДА, з метою оперативного реагування на критичні зауваження, розміщені у даній інформації, 21 грудня 2017 року в вищезгаданий заклад виїхала робоча група у складі заступника голови райдержадміністрації Олександра Чабака, керівника апарату райдержадміністрації Івана Зельмановича, начальника управління соціального захисту райдержадміністрації Надії Бабак, а також депутат обласної ради Володимира Магаля. Посадовці зустрілися з керівництвом та персоналом стаціонарного відділення, поспілкувалися з його мешканцями, оглянули приміщення та прилеглу територію.

Стаціонарне відділення Галицького терцентру створено розпорядженням РДА від 31.08.2009 р. №312. Знаходиться відділення на ІІ поверсі колишньої лікарні, яке рішенням 12 сесії районної ради V скликання від 07.05.2009 р. передано безоплатно в користування управління соціального захисту РДА для територіального центру соціального обслуговування з метою організації стаціонарного відділення для одиноких пенсіонерів та осіб з інвалідністю. Приміщення є власністю Більшівцівської ОТГ.

Бюджет закладу складається з коштів районного бюджету, субвенцій місцевих рад та спеціального фонду, який складає 75% від розміру пенсій підопічних стаціонарного відділення.

Кошти з районного бюджету, призначені на утримання відділення, виплачено в 2017 році на 100%.

За них придбано миючі засоби, засоби особистої гігієни, медикаменти, памперси, продукти харчування, здійснено оплату за користування енергоносіями.

Однак, станом на сьогодні, існує заборгованість Більшівцівської ОТГ і Бурштинської міської ради в сумі 173 тис. грн за надання соціальних послуг відділенням 9 жителям цих населених пунктів.

Безпосереднє надання послуг у відділенні стаціонарного догляду здійснюється 33 працівниками відділення. У разі захворювання підопічні лікуються в медичних закладах району.

У стаціонарному відділенні організовано чотириразове разове харчування, відповідно до норм, які діють для інтернатних установ. Також працює сестра медична з організації дієтичного харчування, яка забезпечує та складає збалансоване меню, до якого входять м’ясні, рибні продукти, овочі, фрукти, крупи, молоко та хлібобулочні вироби. Лежачих підопічних годують молодші медичні сестри-доглядальниці.

Будинок має близько 100 років, пристосований для проживання одиноких людей та осіб з інвалідністю.

За останні роки було частково зроблено ремонт санвузлів, палат, покрівлі, замінено вікна, капітально відремонтовано кухню, обладнано пандус, викладено бруківкою доріжки в парку. Та у зв’язку з тим, що приміщення старе і пристосоване, воно потребує постійних капіталовкладень, що не завжди можливо в умовах дефіциту бюджету. Отож ремонт поверху повністю завершити не вдалось. Невідремонтованими залишилися 3 палати, частина коридору, господарський вихід, двері замінено лише частково.

У 2017 році в результаті сильних злив і вітрів була пошкоджена покрівля та дощова каналізація приміщення, внаслідок чого в окремих палатах замокли стеля і стіни.

За результатами виїзду районної комісії розроблено заходи щодо термінової ліквідації вищезгаданих недоліків.

На даний час активно проводиться робота по усуненню виявлених критичних фактів.

Прочитано 1622 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla