Вівторок, 27 лютого 2018 14:03

Чергова мандрівка пластунів

24 лютого 2018 року в рамках Акції "Відповідальність починається з мене" пластуни із м. Галича разом із пластунами Надвірнянського району, із представниками УГКЦ та Надвірнянської філії ОДЦТКУМ, яка взяла на себе обов'язок супроводу у якості рятувальної служби здійснили мандрівку на гору Рокита, яку приурочили пам’яті основоположника скаутського руху Бейден-Пауела, так званого БІ-ПІ.

Мандрівка почалася традиційним пластовим відкриттям з молитвою на подвір’ї музею української дитячої письменниці Марійки Підгірянки.

Завідувач музею Василь Левицький, розказав про її життя та творчість.

Після благословення отця Богдана Рудницького і пророчих рядків із вірша "Пластовий похід" Марійки Підгірянки, які продекламувала комендант заходу Руслана Дідик, всі учасники вирушили у мандрівку.

Підкоривши висоту 1111 м, побачивши зимову казкову красу Карпат, переживши неймовірні враження від подорожі, пластуни повернулися до будинку церковної резиденції, де отримали науку від отця Василя Заверача.

Опісля всі відпочили, пригоститися теплим чаєм та смачними канапками з будзом. А на згадку про с. Білі Ослави – рідне село Марійки Підгірянки, Василь Левицький подарував листівки.

Для довідки:

Рокита Велика, Рокита (лат. Rokyta Velyka) — вершина Українських Карпат у Івано-Франківській області. Висота 1111 м. Розміщена у гірському масиві Покутсько-Буковинських Карпат, за кілька кілометрів від села Лючки, Косівського району і за 10 кілометрів від гуцульського села Микуличин, що належить до Яремчанської міської ради. Серед інших гір Карпат її можна безпомилково знайти за чітким орієнтиром — потужною ретрансляційною вежею. Звідси телевізійні та радіосигнали передають на Коломию, Косів, Ворохту, село Зелена, с.Стримба біля м.Надвірна. Останніми роками додалися ще й антени стільникового зв'язку.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 421 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар