http://nachodki.ru/
Субота, 22 вересня 2018 23:49

У Дитятині українці та поляки спільно молились за душі полеглих військових

«Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх.»  Івана 15,15

На парафії святого великомученика Димитрія в селі Дитятин була відслужена поминальна Божественна Літургія, у якій взяли участь римо- та греко-католицька громади.

Моління відбулися у меморіальному кладовищі даного села. Всі присутні приїхали сюди, щоби вшанувати пам'ять полеглих польських та українських військових, які були розстріляні більшовицькими окупантами 16 вересня 1920 року. Ця подія є яскравим свідченням великого прагнення, як українського, так і польського народів, до власної незалежності. Сам факт спільного бою польських та українських військових проти більшовицьких окупантів, є чудовим свідченням міжнародного братерства заради захисту загальнолюдських цінностей.

Сьогодні в Україні переживаємо трагічну ситуацію війни на Сході нашої Батьківщини, де багато молодих хлопців і дівчат знову кладуть на вівтар свободи і незалежності, свої власні життя, дослівно сповняючи слова нашого Господа: «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх.» Івана 15,15.

Трагічна подія, яку спогадуємо на цьому місці, навчає нас правдивої любові до власної Батьківщини, яскраво демонструє справжній патріотизм, який Катехизм Української Греко-Католицької Церкви називає чеснотою. Правдива любов до власної Батьківщини, аж ніяк не противиться, а навпаки сприяє любові до інших націй та народів, плекає взаємну повагу і любов.

Щоб належно віддати повагу та честь героям, до села прибула поважна делегація: отці-представники від Архієпископа і Митрополита Мечислава Мокшицького, отці-францисканці зі Львова, Галича, Більшівців та Польщі, отці-капелани польського війська, а також представники польського консульства,  міністерства культури Польщі, військові, стрілецтво, молодіжний хор, прес-служба. У поминальних богослужіннях взяли участь також представники місцевої влади.

Прадіди, які полягли на цій землі заради свободи власних народів, нехай стануть для нас невмирущим прикладом жертовної любові.

Джерело: Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Прочитано 1077 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x