Четвер, 11 жовтня 2018 08:47

Святкування 60-річчя Задністрянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ювілей – це не тільки свого роду історична віха, але  немовби кордон, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій педагогічний талант рідній школі і, звичайно, ж  запланувати своє чудове майбутнє.

Історія Задністрянської загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ступенів, як і села Задністрянське, почалась у 1958 році, коли на полях старовинного села Бовшів почав працювати цукровий завод. У Задністрянському було відкрито філіал Бовшівської восьмирічної школи, де навчались учні початкових класів. Окремої будівлі заклад не мав, тому вчилися у житлових будинках та клубі-бараці, який знаходився на території цукрового заводу. Село зростало, і виникла необхідність побудувати приміщення для середньої школи. Вибрали місце у центрі села, і розпочалося будівництво. Велику допомогу в цьому надавав Бовшівський цукровий завод.

Вже 1 вересня 1958 року школу здали в експлуатацію. Дітей шкільного віку у Задністрянському для середньої школи було замало, тому за рішенням Більшівцівського райвідділу освіти до школи зарахували дітей із села Бовшів, які проживали ближче до Задністрянського, а учнів із сіл Поплавники, Придністров'я, Німшин перевели із Галицької середньої школи. Сформували класи, педагогічний колектив.

У суботу, 6 жовтня 2018 року на подвір'ї Задністрянської ЗОШ І-ІІІ ст. зустрілись багато хто з 2232 випускників, котрим дорогі спогади про шкільні роки та вчителів, які працювали в закладі впродовж 60 років. На святі також була присутня велика кількість поважних гостей, які так чи інакше причетні до написання історії школи.

Дійство розпочалося святковою лінійкою і невеличким флешмобом, яким учні привітали гостей. Згодом колишні випускники мали нагоду пройтися коридорами рідної «alma mater» та познайомитися з тими позитивними  змінами, які відбулися в стінах школи. Опісля довгий дзвінок, який пролунав у стінах школи закликав усіх пройти до Будинку культури на святковий концерт.  

В цей день було багато пісень, спогадів: згадували історію школи, її перших вчителів та першокласників. Це була не просто зустріч, це було свято, наповнене радістю, теплотою, любов’ю. Малиновий передзвін прожитих років у школі звучав не лише в пам’яті, а і в серці кожного присутнього. Світлини цього дня зафіксували назавжди усміхнені обличчя, радість від довгоочікуваної зустрічі, щирі вітання, теплий прийом в рідних стінах.

В. Возняк

Прочитано 3494 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x