Понеділок, 15 жовтня 2018 13:11

Світле свято освячення у с. Демешківці

Ясного сонячного дня, 13 жовтня, у селі Демешківці відбулось велична подія – відкриття та освячення церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Чин освячення здійснив Преосвященний Владика Йосафат Мощич. Радість священного дійства розділили Бурштинський декан о. Дмитро Шмігель, адміністратор парафії о. Іван Барановський, священики Бурштинського деканату, мешканці села та району, представники влади, гості.

Перед приїздом Владики до храму, пішою ходою прибули процесії з сусідніх сіл Німшина та Придністров’я.

Святкування розпочалися з урочистої зустрічі Владики Йосафата церковною громадою.

Опісля відбувся чин освячення новозбудованого храму Покрови Пресвятої Богородиці.

Відтак архиєрей відслужив Божественну Літургію у співслужінні з о. Дмитром Шмігелем - Бурштинським деканом, о. Іваном Барановським - адміністратором парафії і священиками Бурштинського деканату.

У своїй проповіді Блаженніший Йосафат зазначив, що будівництво даного храму, який став окрасою і своєрідною родзинкою села, на цьому не завершується, адже необхідно окрім самої будівлі, продовжувати зводити храм у душах вірян та щоденною працею гуртувати громаду навколо Слова Божого.

Після завершення богослужіння Владика на знак подяки нагородив грамотами людей, які найбільше спричинились до будівництва храму: Петра Білоуса (старший брат), Катерину Заболотну (старша сестриця), Андрія Шувара (депутат обласної ради), Володимира Магаля (депутат обласної ради), Зеновія Цибуха (голова Демешківської сільської ради), Ганну Очкур (голова Бовшівської сільської ради), Надію Кицелу (заступник голови м. Бурштин), Григорія Івасишина (директор агрофірми «Бовшівська»), Івана Криховецького (меценат), Мирона Петрину (меценат), та вручив грамоту для всієї церковної громади. Також свою подяку усім жертводавцям храму, громаді, а також місцевій владі, яка сприяла будівництву, висловив  о. Іван Барановський.

Варто зазначити, що будівництво храму розпочалося у 2010 році з освячення наріжного каменю, і ось уже в 2018 році, завершивши будівництво, громада має змогу проводити богослужіння в новоосвяченому храмі.

В. Возняк

Прочитано 2797 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x