Здесь нашел интересный обзор
Понеділок, 16 березня 2020 13:12

Як переживають епідемію наші за кордоном?

З введенням карантину в Галичі практично нічого не змінилось. Більшість галичан продовжують вирішувати свої справи. На вулицях трохи порідшало людей, масові заходи відмінили, діти вдома, та на загальний плин життя це не вплинуло.

Як змінилось життя в інших країнах, ми вирішили опитати наших галичан за кордоном.

Австрія, Відень. Ярина, студенка: «Тут все як завжди, ніякої паніки немає. Люди ведуть себе адекватно і нормально реагують на карантин. Тільки продукти розкуповують швидше, деколи в магазинах можна побачити пусті полички. З понеділка мають закрити все, крім аптек і супермаркетів, тоді може щось зміниться.

Я нормально, вчусь. В студентів навчання проходить по повній програмі онлайн.»

Франція, Париж. Володимир, заробітчанин: «Ситуація у Франції досить спокійна попри те, що коронавірус дістався території цієї країни. Наразі дуже багато українців все ж таки поїхали додому і будуть намагатися пройти кордон. Однак, самі французи ведуть себе досить спокійно. Єдине, що почалася масова закупівля продуктів і, як не смішно, туалетного паперу в супермаркетах. Усе закривається, працюють лише аптеки і супермаркети. Досить часто виступають по всіх телебачення епідеміологи, які пояснюють правила поведінки. Рекомендують не торкатися металічних предметів, оскільки на них найдовше зберігається бактерія коронавіруса та пити багато води, особливо температурою близько 400С. Також ще досить показовим для французів є, щоб вони відмовилися від поцілунків та стискань руки, оскільки це є досить звичним для них. Однак, наразі ніхто цього практично не робить.

Обурює поведінка українського посольства, яке перейшло на онлайн прийом. Якщо раніше дуже важко було туди потрапити, то зараз ситуація ще гірше. Дуже сумніваюся, що при бажанні повернутися додому, чи у випадку якихось інших ситуацій під час епідемії ми зможемо до них звернутися та отримати належну допомогу. У суботу на сайті посольства опублікували номери гарячих ліній. Будемо сподіватися, що вони працюватимуть нормально.»

Італія, Терні. Людмила, емігрантка: «Сидимо вдома. Чоловік виходить ще на роботу і за покупками. Люди не виходять з дому. Бо вийшли відповідні закони і за це штрафують. Виходити можна тільки за покупками і в аптеку, при цьому з собою мати пояснюючий лист.

Бо все більше заразних. На півночі жах скільки. Але вже йде на спад. Надіємось, що в квітні не буде нічого. Я скоро з глузду з’їду. Ми з малим від п’ятниці вдома - 10 днів. Як ще дожити до 3 квітня!?..

Бачу тут в парку дехто вийшов. І з дітьми! Якби проїжджали карабінери, то точно би оштрафували…»

Італія, біля Риму. Лариса, заробітчанка: «Тут все дуже серйозно і всі люди дуже організовані, але паніки немає. Всі спокійно роблять те, що їм кажуть робити. Всі дотримуються правил. От брат вдома, а до нас приїхати не може, заборонено.

Вулиці порожні. В магазин впускають по дві людини. Всі стоять на вулиці в черзі з відстанню метр один від одного.»

Італія. Анастасія, заробітчанка: «Я переживаю за рідних вдома і не розумію нашу країну! Як пустили людей додому? Тут для цього і медицина присутня, для чого їхати до дому і заражати людей, які обмежені медициною? Наші діти гуляють по місту, люди ходять без масок. Мають сидіти усі на карантині, відчинені мають бути тільки аптеки і продуктові магазини, де мають заходити тільки по 3 людей! Кожен має думати не тільки про себе але і про ближнього. Якщо молодий організм може перебороти хворобу, то це не означає ,що молодь має вільно пересуватись і заражати людей похилого віку!»

Італія, Луго. Ганна, заробітчанка: «Нікуди не виходжу, раз на тиждень донька чоловіка, за яким я доглядаю, приносить продукти. Виходити не можна. Між населеними пунктами стоять пости, їхати можна лише в межах свого району в магазин чи аптеку.»

Іспанія, Мадрид. Світлана, емігрантка: «Все закрили. Лише продуктові магазини та аптеки працюють. Діти вдома. На вулицях безлюдно. В автобусах поодиноко, лиш ті, хто точно має іти на роботу. Кажуть, що вже машини зупиняють і питають, куди їдеш.

Паніки немає всі розуміють що це для власної безпеки.»

Англія, Лондон. Валентина, емігрантка: «Минулий тиждень був спокійний. Тільки погані новини по телебаченні. Все працювало. Але під кінець тижня народ почав згрібати продукти, туалетний папір та антибактеріальні засоби.

Карантин тут не вводили. В Британії вирішили піти своїм шляхом. Тут на карантин відправили лише людей, котрі старші 70 років.»

Голландія. Аня, заробітчанка: «У нас безлюдні вулиці, в міському транспорті по декілька чоловік. Багато хто відмовляється від послуг прибиральниць, тощо.»

Досвід країн Європи демонструє, що відповідальний карантин все ж таки дає позитивні результати, тому варто залишатися вдома, пити багато гарячої води, і головне, зберігати спокій. Також у разі підозри на захворювання викликати швидку, і аж ніяк не їхати самому до лікарні.

Прочитано 1144 раз

Останні новини

В Галичі пройде тренінг "Жіноче лідерство та мотивація"

24 вересня в Галичі відбудеться тренінг "Жіноче лідерство та мотивація" для жінок. Читати далі...

В Бурштині відкрили нове приймальне відділення

 Сьогодні в Бурштинській громаді подвійне свято, адже відкривалися два стратегічно важливих об’єкти… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x