Статьи и обзоры nachodki.ru
Вівторок, 23 липня 2019 15:05

Екологічну інспекцію знову не допустили на Бурштинську ТЕС

Вчора, 22 липня, згідно Наказу Державної екологічної інспекції України від 20 листопада 2018 року «Про затвердження Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2019 рік», мала відбутися планова перевірка екологічної інспекції на ДТЕК Бурштинська ТЕС. Але, як і минулого разу, комісію не пустили на територію підприємства.

Цікавим є те, що доки був присутній громадський активіст Василь Абрамів, заперечень жодних не було. Екологічну інспекцію нібито пропускали, а активіста ні, оскільки він не входив у її склад. Та, як тільки В. Абрамів поїхав, то ситуація змінилась і вже через деякий час активіст повернувся через дзвінок про те, що Екоінспекцію до перевірки не допущено і в даний час очікують на приїзд поліції. В результаті цього було складено акт про недопуск, який буде передано в прокуратуру.

Якихось ґрунтовних пояснень працівниками ТЕС не було надано, все зводилось тільки до «ми тут лише працівники». Наразі підприємство може отримати лише адмінпокарання – штраф у сумі 510 грн, що викликає лише здивування і сміх. Старшим інспектором було складено заяву в поліцію, яку розглядатимуть згідно закону до 30 днів. Також подано скаргу в Державну екологічну інспекцію України та планується здійснити позапланову перевірку підприємства Ахметова. Якщо інспекцію знову не допустять, тоді цей факт буде оскаржено в суді і вже з судовим рішенням інспектори матимуть шанс потрапити на цей об’єкт.

Ситуацію прокоментував Василь Абрамів: «Отак попробуйте добитися правди з такими монополістами, які просто дивляться на прибуток, а все решта – екологія, населення просто зневажається. Треба це виправляти. Прошу всіх підключатися, адже це наше здоров’я, наше майбутнє, здоров’я наших дітей. Ну і, звичайно, треба піднімати питання про збільшення штрафів, бо пан Савка дуже вільно себе почуває і може відмовлятись від перевірки хоч і 10 раз. Що для них штраф у 510 гривень? Це просто смішно.

Також звертаюся до керівництва області, щоб вони відреагували на цю ситуацію. Бо якось ганебно виглядає, коли ми кличемо на комісію з обласної ради по екології керівництво ДТЕК і ніхто не приходить. Приїжджає перевірка – і ніхто не пускає. То що ж у нас відбувається Ахметов і влада – одне і те ж саме?»

Даним фактом зацікавилось ОБСЄ, і це не дивно, адже таке грубе порушення екологічного законодавства викликає неабиякі підозри. Дане підприємство є одним з найбільших забруднювачів в Україні, а, отже, і в Європі.

Щодо даної ситуації хочеться почути коментар директора БуТЕС Д. Шмигаля, якого ось-ось мають призначити на голову Івано-Франківської держадміністрації.

Прочитано 1662 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x