Четвер, 13 жовтня 2016 23:46

Донька не вірить у законність закриття справи загибелі батька

Історію, котру ви прочитаєте нижче, ми почули ще минулої осені. Біль і сльози доньки викликали щире співчуття. Ще тоді Іванна звернулася до адвокатів, аби знайти хоч якісь відповіді у справі загибелі її батька.

Та час минув, закрилися кримінальні справи, запитання залишилися без будь-яких відповідей, а винні неначе загубилися серед тиші навколо цієї справи. Хто ж міг подумати, що молода жінка, мати двох чудових хлопчиків, знайде в собі сили та хоробрість виступити проти системи та піти до кінця. 

Далі пропоную без зайвих слів прочитати звернення Пришляк Іванни як крик про допомогу до нас, людей, до правоохоронних органів, аби смерть її батька не стала черговою справою з довгих запилених поличок несправедливості та беззаконня:

«9 серпня 2015 р. в м. Галич відбулось ДТП, де трагічно загинув мій батько, Леочко Іван. У час, коли він йшов по узбіччі (60 см від краю) з велосипедом, його збила фура. Свідками цього були люди з маршрутки «Бурштин-Івано-Франківськ», які намагались надати потерпілому першу допомогу. Та, на жаль, було вже пізно.

Більше року тривають суди, де факти неодноразово перекручуються і винний не несе відповідного покарання. Внаслідок цього хочу заявити, що слідство проведено необ’єктивно, однобічно і упереджено. Зацікавленість слідчого у незаконному закритті кримінального провадження проявилося в тому, що він взяв вибірково, вирвавши із загального контексту окремі речення, тези, висновки, які не обґрунтував. Винесено постанову про закриття кримінального провадження. До цього слід додати, що в порушенні моїх процесуальних прав як потерпілої слідчий жодного разу не повідомив мене і мого адвоката П’ятківського Романа про призначення експертиз. З висновками проведених експертиз ані мене, ані мого адвоката слідчий не ознайомив.

Замість того, щоб встановлювати усі обставини кримінального правопорушення, зокрема дані про особу, транспортний засіб якої був припаркований на місці ДТП, шляхом проведення слідчих дій, слідчий Млиниський Б. М. давав оголошення на радіоефірі. Хоча він наділений повноваженнями встановлювати дані обставини шляхом проведення конкретних слідчих дій. 

Найбільше обурення викликає той факт, що слідчий Млиниський Б. М. написав в постанові про закриття кримінального провадження, що начебто мій батько Леочко І. Ф., який помер на місці ДТП, сам вибіг з узбіччя і вдарився головою об задню частину транспортного засобу. 

Це при тому, що нова поліція має працювати чесно, об’єктивно і неупереджено, знищуючи підходи і пережитки минулої радянської системи, проведення досудового розслідування.

У даному випадку у мене є усі підстави вважати, що справа про ДТП, внаслідок котрого загинув мій батько Леочко І. Ф. розслідувалась на «договорняках» слідчого з іншими особами, або з безпосереднім впливом на слідчого із сторони інших осіб, з метою незаконного закриття ним справи.

Це знайшло свій прояв навіть у тому, що слідчий Млиниський при оскарженні постанови у суді зазначав «наша машина» щодо водія, який вчинив ДТП.

Сумнів у законності закриття справи викликало і те, що на оскарження постанови до суду прийшов і сам начальник слідчого відділу Івонюк В. М., який після виходу судді Польської М. В. до нарадчої  кімнати пішов в її сторону, і, майже разом, з інтервалом у декілька хвилин, повернулися. Після чого, на мою думку, «не побачила» незаконності дій слідчого Млиниського у закритті кримінальної справи щодо загибелі Леочко І. Ф.

Я, Пришляк Іванна Іванівна, звертаюся до правоохоронних органів вищого рівня і апеляційної інстанції Івано-Франківського суду із проханням припинити незаконні дії слідчого Млиниського, і скасувати ухвалу слідчої судді Польської М. В. для того, щоб розслідування було проведено повно і об’єктивно, а винні особи понесли відповідальність згідно з нормами чинного законодавства України».

Чи вдасться галичанці дійти до кінця невідомо, але сам її вчинок та вірність пам’яті про батька викликають повагу, співчуття та бажання допомогти....

 

Прочитано 1019 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla