П'ятниця, 11 серпня 2017 11:08

У районі продовжують виявляти незаконні посіви нарковмісних рослин

Працівники поліції проводять комплекс оперативно-профілактичних заходів, під умовною назвою "Мак", спрямованих на виявлення та знищення незаконних посівів рослин маку та конопель, а також закликають мешканців краю не порушувати законодавство.

Так, за повідомленням Головного управління Національної поліції цими днями задокументували два факти незаконних посівів на території Галицького району. У одному з цих випадків на присадибній ділянці 60-річної жінки, жительки одного із сіл району поліцейські нарахували понад 2350 рослин снодійного маку.

А вже в іншому селі дільничні офіцери поліції виявили та вилучили біля 180 рослин снодійного маку, які 64-річний житель вирощував на присадибній ділянці господарства.

Наразі незаконно вирощувані рослини вилучено та направлено на дослідження.

За цими фактами розпочато кримінальні провадження згідно ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин), що карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Правоохоронці нагадують, що посіви снотворного маку та конопель в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію (дозвіл) та здійснюють відповідну охорону посівів. А громадянам варто пам’ятати, що за незаконний посів або вирощування таких нарковмісних рослин їм загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Прочитано 638 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla