Історія громади караїмів Галича дуже цікава і багатогранна. Її вивчення первинно розпочато в ХІХ столітті, а впродовж наступних майже 120 років побачили світ десятки публікацій, присвячених багатьом аспектам життя однієї з найколоритніших громад міста над Дністром.

У Галичі започаткували Школу здоров'я. Перший урок провела Марія Пахолоr - валеолог, травознавиця, засновниця школи довголіття "Берегиня", організаторка екофестивалів у Карпатах.

У картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» 17 грудня 2021 р. відбувся колоквіум «Нововиявлені об’єкти культурної спадщини Галича: перспективи дослідження та виготовлення облікової документації».

В перші дні грудня жителі Крилосу мали змогу приймати гостей з благодійної організації «Українська освітня платформа».

Однією з форм інноваційного різноманіття організації навчального процесу з історії є проведення навчальних екскурсій. Такий тип занять передбачає формування в учнів сприйняття історичних умов як реального життя, розширення світогляду школярів, формування в них життєво необхідних компетенцій.

29 серпня мешканці Сапогова відзначили 610-у річницю від першої писемної згадки про село.

Пам’ятки міста Галича є свідченням його минулого та туристичним "магнітом" для сучасників. З кожним роком збільшується кількість нових досліджень щодо об’єктів міської історії, вражень, розміщених мандрівниками на власних мережевих сторінках чи туристичних агенцій.

У Галицькій громаді провели конкурс читців творчості Тараса Шевченка онлайн.  

Специфіка праці науковців у зимовий період полягає в тому, що можна більше часу присвятити дослідницькій та пошуковій роботі. Завдяки цьому, впродовж зими 2020–21 рр. досліджено і опрацьовано значний масив інформації, вдалося додатково встановити кілька десятків прізвищ осіб, які загинули в боях за Галич.

Впродовж другого півріччя 2020 р. зусиллями окремих ентузіастів та краєзнавців здійснювалася опіка над військовим меморіалом Першої світової війни в м. Галичі (терен старого міського кладовища Галич-гора).

Історію міст творять особистості. Завдяки їхній праці міста розвиваються або занепадають, стають відомими не тільки в своїй державі, а й світі; або навпаки — втрачають свій статус. Подібне є з роллю осіб в історії Галича.

У неділю 11 жовтня у с. Дубівці (Дегова) о 14.00 розпочнеться молитовна хода від Храму «Святого Миколая» (Дегова) до старого Храму «Різдва Пресвятої Богородиці» с. Дубівці.

Івано-франківське видавництво “Лілея-НВ” (директор Василь Іваночко) представило книжкову новинку, яка стосується історії фортифікації Галича.

Ми – за здоров’я Української Нації,

або Як Дідух Володимир Михайлович «нахамив» генеральному директорові-художньому керівникові Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка

19 серпня 2020 р. в Музеї караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» проведено науково – дослідний семінар «Кенаса в Галичі XVI – ХХ ст.».

Вчора, 7 серпня, відбувся перший фестиваль усної оповіді "Озерце" в одноіменному селі Галицького району Озерце.

У неділю, 2 серпня, у Крилосі відбулася онлайн-проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, присвячена 155-річчю від дня народження Митрополита Галицького Андрея Шептицького.

Під такою назвою 28 липня 2020 р. у конференц - залі Національного заповідника «Давній Галич» проведено науковий семінар.

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x