Четвер, 08 лютого 2018 19:17

Томенко презентував фільм про Галич

Фільм про "Київ на Дністрі" представляв сьогодні в Районному народному домі Микола Томенко галичанам.

Перед презентацією пан Томенко наголосив, що проект "7 чудес України: історичні міста та містечка" є досить непростим і водночас надвагомим для популяризації України, української культури та історичної спадщини. А також відмітив, що, популяризуючи, варто звертати увагу на формат пропаганди, можливо, навіть часом міфізувати деякі історичні події, підсолоджуючи тим самим їх для туристів.

Отож, про враження як глядача. Наразі це кращий короткометражний фільм про Галич. Протяжність стрічки понад 18 хвилин. Автори та режисери закцентували увагу на історичних пам’ятках, поєднуючи навколо них ключові фігури як українських, так і закордонних історичних діячів, які були дотичні до тих чи інших подій на теренах древнього Галича.

Гарні та мальовничі ракурси, незвичний для такого формату швидкий темп викладання буквально приковує до екрану та змушує перекручувати в голові усе, що ти колись читав, чув чи думав про ті давні події твого міста.

Це не типовий науковий фільм, а коротка і при цьому надцікава подорож нашим містом в роки його слави та поразок, його відродження та вогню, що перетворював Галич на попіл.

Окремим сюжетом розповіли і про Галицький природничий національний парк як центр милосердя та любові людини до тварин. Що ж, досить приємний відступ від історичних перипетій.

Глядачі, а їх була майже повна зала, не дивлячись на малий час для розголосу про презентацію, переконана, залишилися задоволеними та десь, навіть, гордими, коли за 18 хвилин їм розповіли про рідне місто стільки цікавого. Хочеться, аби стрічку побачило якомога більше українців та щиро позаздрили галичанам.

Дякуємо ініціатору проекту "Рідна країна" Миколі Томенко за те, що захоплено займається своєю справою та ділиться своїм доробком з українцями та світом. Сам же Томенко подякував меру міста Галич Оресту Трачику, генеральному директору НЗ "Давній Галич" Володимиру Костишину та народному депутату України Михайлові Довбенко за те, що такі стрічки без жодної бюджетної копійки все ж побачить світ.

Прочитано 1634 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla