Вівторок, 20 лютого 2018 21:14

Вечір-реквієм "Пам’ять серця" у Галичі

Четверту річницю трагічних подій на Євромайдані сьогодні згадували і галичани.

Чуттєво, пронизано гордістю та шаною до вбитих відчайдухів-майданівців, виступили в Народному районному домі у м. Галич працівники культури під час вечора-реквієму "Пам’ять серця".

У першу чергу варто відмітити, що не було звичних усім виступів очільників району. Слово надали лише отцю-декану Ігорю Броновському, котрий безпосередньо брав активну участь у Революції Гідності.

(отець-декан Ігор Броновський та о. Володимир Кузюк)

"Майдан оголив ті проблеми нашого суспільства, на котрі ми закривали очі або не помічали, цей живий організм чітко продемонстрував нам, хто є ворог зовнішній та внутрішній для нашої України", - відмітив о. Ігор і за традицією передав вервичку, котра протягом усього заходу переходила з рук до рук у глядачів. Це була саме та вервиця, яка стала рідною галичанам на галицькому Майдані, адже щодня, поки стояли Майдани, вона об’єднувала нас однією молитвою та єдиним бажанням.

Сама ж програма вечора-реквієму не залишила байдужим нікого: хтось плакав, хтось важко видихав затиснене болем повітря, а хтось поринав у спогади...

(Хореографічна композиція "Майдан" виконує зразковий ансамбль танцю "Дивоцвіт" БК с. Задністрянськ)

Різкі та плавні переходи між номерами, гра світла та музичного супроводу створювали неймовірні відчуття в поєднанні із водночас трансляцією усім добре нам відомими відео з розстрілу активістів.

(Хореографічна композиція "Майдан" виконує зразковий ансамбль танцю "Дивоцвіт" БК с. Задністрянськ)

Діти падали під імітовані постріли під червоні прапори, хлопці у військовій формі прощалися з коханими, маленькі серця виносили жовто-блакитні стяги і гордо, ще, можливо, до кінця не усвідомлюючи, але емоційно потужніше від дорослих відчуваючи, співали гімн, тримаючи рученята на серці.

(Муз. М. Скорика "Мелодія", виконує тріо скрипалів Галицької ДМШ)

Згадали під час вечора і наших галичан-захисників, загиблих на війні з російським окупантом. Перепічка Олег з с. Хохонів, Ковалишин Петро з села Бовшів, Турчин Михайло - с. Озеряни, Вовчук Олександр - с. Водники, Соківка Володимир - с. Поділля... Останнім на полотні завмерло фото усміхненого і ще такого юного Андрія Добровольського. Всю біль та смуток за втратою за кожного з них передав глядачам Микола Чуйко.

(Микола Чуйко пісню "Плакала калина")

Щиро дякуємо усім, хто підготував вечір-реквієм "Пам’ять серця". Своїми виступами ви дійсно доторкнулися до сердець глядачів та гідно вшанували героїв Небесної сотні та війни на Сході України.

(чоловічий гурт "Майдан", пісня "Майдан")

Слава Україні! Героям слава!

Прочитано 906 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla