Середа, 21 березня 2018 09:37

У Галичі відбулась презентація нової книги

20 березня 2018 року в актовому залі Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ярослава Осмомисла  відбулася презентація науково-популярного видання провідних науковців Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України Віктора Брехуненка, Володимира Ковальчука, Михайла Ковальчука, Вячеслава Корнієнка "Братня" навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.".

Провів презентацію книги Віктор Брехуненко – український історик, доктор історичних наук. Професор, завідувач відділу теорії і історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. Автор понад 50 наукових праць, опублікованих в Україні, США, Франції, Польщі.

Він розповів присутнім, що в книзі у науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 року. Також на сторінках видання простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. і саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії/Росії заволодіти українськими землями визначили головну вісь російсько-українських стосунків. У книзі описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. "Ця книга викликала шалену критику з боку російських науковців. Багато хто намагається знайти недоліки в ній, але вони не полемізують над змістом. Коли ми готували цю книгу, намагалися настільки продумано писати все, аби не було ніяких претензій до змістового наповнення, адже там лише правда", - розповідає автор. Книга вийшла накладом у 5 тисяч примірників, з яких одну тисячу профінансувало подружжя з Нью-Джерсі. "Леся та Петро Палюхи родом з України. Вони виділили кошти на цю книгу, аби ці тисячу примірників передали в АТО", - наголосив Віктор Брехуненко.

Окрім даної праці автор також розповів про ще одну свою книгу "Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле". У книзі за допомогою наукових аргументів спростовуються ключові російські міфи про Україну та українську історію. Проаналізовано ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне підґрунтя російських спекуляцій, обґрунтовано підстави заперечення спотворених образів нашого минулого, цілеспрямовано нав’язуваних Москвою ось уже протягом кількох століть. У тих випадках, коли сучасний міф має довгу історію, простежено еволюцію його змісту.

Вдячними слухачами науковця стали вчителі історії та бібліотекарі Галицького району та учні старших класів, які оплесками завершили, таку змістовну для них, зустріч.

В. Возняк

Прочитано 1154 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x