П'ятниця, 18 травня 2018 11:12

Свято молоді під назвою «Велети українського духу» відзначили у Галичі

17 травня 2018 року у Галичі зустрічали гостей зі Львова – представників Громадської ради «Святий Юр», Всеукраїнської громадської організації «Союз українок», які завітали до нашого міста на Свято молоді «Велети українського духу», приуроченого 1120-річчю м. Галича.

Після святкової літургії у церкві Різдва Христового гості, представники влади, духовенства та громадськості поклали квіти до пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

Кульмінацією дійства стало висаджування на подвір’ї церкви куща калини, яку привезли з батьківщини митрополита Андрея - с. Прилбичі Яворівського району Львівської області.

Після цього всі присутні виконали духовний гімн України «Боже, великий єдиний, нам Україну храни».

Урочистості з нагоди Свята молоді продовжилися в приміщенні Галицької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім.Ярослава Осмомисла, де відбулася науково-практична конференція «Велети українського духу: Ярослав Осмомисл, Данило Галицький, Андрей Шептицький, Григорій Хомишин, Ярослав Пастернак, Йосип Сліпий, Любомир Гузар, ...».

Учасників заходу вітали учні місцевої школи, які презентували свій навчальний заклад, що має багату багаторічну історію.

На плідну праці присутніх благословили митрофорний протоієрей УГКЦ Олег Каськів та декан Галицького деканату УАПЦ митрофорний протоієрей Іоан Кузь.

Робота конференції продовжилась у п’яти секціях. Свої доповіді про славетних галичан представили учні навчальних закладів району, а також Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого, Богородчанської ЗОШ №2, Бурштинського торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, Івано-Франківського коледжу фізичного виховання НУ фізичного виховання і спорту України, Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського, Львівського техніко-економічного коледжу НУ «Львівська політехніка»

Журі на чолі з Іриною Чернегою, заступником генерального директора НЗ «Давній Галич», головою ГО «Союз українок», визначило переможців.

Нагородження відбулося у центрі міста на майдані Різдва. Від громадської ради «Святий Юр», Центру національного виховання ім. Андрея Шептицького, Всеукраїнської громадської організації «Союз українок» талановитим галичанам та їх наставникам було вручено дипломи та запрошено до Львова для участі в ІІІ турі наукової конференції «Велети українського духу…».

Продовжилося Свято молоді у Галичі фестивалем українського мистецтва «Засвіти свій отчий світильник».

Під час театралізованого прологу галичани передали отчий світильник як символ незламності духу нашого народу організаторам свята – представникам громадської ради «Святий Юр» та ВГО «Союз українок».

Гарячими оплесками вітали присутні учасників параду-дефіле «Презентація опільської ноші», які представили українські строї та вишиванки з фондів НЗ «Давній Галич» та колекції Наталії Гергелюк, керівника творчої майстерні GAPTUVALNYA.

На сцені святковий настрій жителям міста створювали кращі хореографічні та вокальні колективи району, також гості з міст Чортків та Івано-Франківськ.

Всі учасники фестивалю були нагороджені дипломами організаторів свята.

Завершилося свято веселими руханками від УМХ на площі Різдва.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 1094 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla