Четвер, 28 червня 2018 01:07

«Еріх Марія Ремарк – феномен втраченої генерації»

25 червня виповнюється 120 років від дня народження класика німецької літератури Еріха Марії Ремарка.

З нагоди цієї ювілейної дати в Галицькій ЦБ відбулося засідання літературної вітальні «Джерело» під назвою «Еріх Марія Ремарк – феномен втраченої генерації» присвячене 120-й річниці від дня народження письменника.

Завідувач відділу обслуговування Галицької ЦБ Марія Венгрин, бібліотекар читального залу Галина Петраш, бібліотекар відділу обслуговування кафедри «Юнацтво» Наталя Сєдова, заступник директора Галицької ЦБС по роботі з дітьми Тетяна Гусак, методист Галицької ЦБ Ольга Білик, активні користувачі бібліотеки Марія Сохан, Володимир Нагірний та інші розповіли цікаві факти з життя письменника, проаналізували його романи.

Доповнила захід викладка літератури на задану тему.

Еріх Марія Ремарк народився 22 червня 1898 р. в провінційному містечку Оснабрюці  в Нижній Саксонії. Сучасники називали його «Лицар честі і пера». На біографію письменника наклала відбиток уся історія ХХ століття: дитинство і юність у кайзерівський час, Веймарська республіка і, на решті, роки вигнання, проведені в США та Швейцарії. Його доля нагадувала долю славетного Дантеса, який теж більшу частину життя провів за межами батьківщини, усім серцем вболіваючи за неї: «Я народився у часи часових ламп,» - писав Ремарк, - пережив період розвитку електрики та авіації. «Якщо проживу 10-15 років, то дочекаюся польоту на місяць. Наука подолала все. Лише людям не вдалося стати ближче один до одного… У більшості ми не зробили ні кроку… Це страшне протиріччя. І незважаючи на все це, я вірю, що люди знайдуть шлях один до одного. Я не наївний оптиміст, але чи неможливо, щоб люди навчилися одне в одного доброму?».

Творчість Е.М. Ремарка стала популярною ще за його життя. Його книги було перекладено на 50 мов і видано надзвичайно великими для того часу тиражами. Достатньо сказати, що вже перший роман письменника «На західному фронті без змін» розійшовся у кількості 3,5 млн примірників, що стало рекордом для усієї книжкової індустрії.

Видатний письменник належав до так званого «втраченого покоління». Головна тема його творчості – показ життєвої долі молодих людей, які стали жертвами безглуздої – Першої світової війни і так й не знайшли сил у мирному житті. Перу письменника належать такі твори: «На західному фронті без змін» (1929 р.), «Повернення» (1931 р.), «Тріумфальна арка» (1946 р.), «Три товариші» (1937 р.), «Люби ближнього твого» (1949 р.), «Час жити і час помирати» (1954 р.) та ін.

Джерело: Галицька ЦРБ

Прочитано 476 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар