Середа, 04 липня 2018 00:44

Про нотатки мобілізованого дізнавалися у Галичі

Презентація книги Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого» (Київ, видавництво «Темпора», 2018 р., 236 стор.) відбулася у Національному заповіднику «Давній Галич».

Колектив установи, який зібрався напередодні Дня Конституції України в актовій залі, мав змогу познайомитися із автором книги та  запропонованим у книзі текстом. Звісно, щоб аналізувати книгу, потрібно її прочитати. Це, напевно, у більшій мірі  будуть робити наші наступники. А поки що автор читав уривки, розповідав про народження тих чи інших епізодів із військового життя. Звісно, вони можуть по-різному впливати на читача. Але цінність цієї книги не у нашому цьогочассі.

Як правильно зазначив завідувач науково-освітнього відділу «Давнього Галича» і товариш автора по студентській лаві Андрій Стасюк, ця книга написана для наступних поколінь. Зрозуміло, що ми, котрі живемо і насолоджуємося мирним небом, не можемо до кінця усвідомити  усіх реалій війни. Але вона постукала у серця тих, хто перебуває на передовій. Те, що там відбувається, без заангажованості і без прикрас описав п. Назар на сторінках свого видання. Як він сам зізнався, книга отримала загалом схвальні відгуки, окрім  командира дивізії, який, очевидно, є не дуже наближеним до  реальності подій.

Автор один рік, із червня2015 по липень 2016 року,  перебував у зоні АТО. Рік без десяти днів –  це достатній період часу, щоб усе зрефлексувати і викласти на папір. Чи була  у цьому потреба? Напевно, що так. Бо про війну можуть писати і з високих кабінетів, але там правди буде мало. Тож коли є можливість почути голос із низин, хто від цього відмовиться? Зрештою, це біблійне: хто був першим – буде останнім, і навпаки… Як зізнався автор, він, в основному, писав про себе, але це так чи інакше зачіпало тих, хто був обіч. Їх, наших героїв, він аж ніяк не міг оминути у своїй книзі.

Назар Розлуцький пішов на війну із Музею визвольної боротьби ім. С. Бандери у м. Івано-Франківську. Зараз він працює у Музеї історії діаспори у Києві. Чи змінила війна його ставлення до життя – важко сказати. Але те, що він не загубився у повоєнному житті, свідчить про його активну громадянську позицію і бажання щось змінювати у нашому житті. Зрештою, ми сподіваємось, що незабаром почуємо і про нові книги Н. Розлуцького, бо якщо він ступив на цю стезю письменницької праці, із неї назад дороги уже немає…

Іван ДРАБЧУК

Прочитано 1091 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x