Неділя, 26 серпня 2018 12:03

На теренах Давнього Галича відзнято епізоди до бойовика «Король Данило»

22 листопада 2018 року запланована прем’єра фільму-бойовика «Король Данило». На даний час режисерською групою відзнято більшу частину матеріалу.

Зйомки відбувалися в різних регіонах нашої держави, створювалися відповідні декорації. Спеціально для зйомок фільму навіть було побудовано дерев’яну фортецю.

Однією з локацій зйомок бойовика було обрано терени давнього Галича, зокрема, давньоруський храм св. Пантелеймона (с. Шевченкове, Галицького р-ну), який є пам’яткою ХІІ ст. і на даний час відтворений архітекторами максимально наближено до свого первинного вигляду.

У храмі та його прилеглій території 23 серпня 2018 р. знімалися два епізоди до майбутнього фільму: приїзд князя Василька (брата князя Данила) до княжої столиці Галича та переговори магістра ордену Бруно з Папою Римським Інокентієм IV щодо надання королівської корони князю Данилу.

Для стороннього глядача незвично було спостерігати зйомку сюжетів (знімальна група працювала від ранку до вечора, щоб відзняти в давніх мурах епізоди загальною тривалістю до 10 хвилин), очікування відповідного сонячного освітлення, курйозні ситуації на майданчику.

Знімальній групі вдалося показати обставини часу та основних дійових осіб середини ХІІІ ст.: в середині храму (південній бічній наві) знято сцену приїзду князя Василька до галицького палацу) і його зустріч з місцевими боярами; а на території церковного подвір’я – події в Римі, коли магістр ордену переконував очільника римської церкви надати корону галицько-волинському князю. На фоні храму-пам’ятки чудово виглядали актори в тогочасних середньовічних строях – княжі вої, боярство, лицарі ордену, римські монахи.

Зйомки здійснювала режисерська група у складі: ініціатора задуму бойовика режисера Taras Khymych та продюсера Олени Галканової; на майданчиках працювали актори Петро Бенюк (Папа Римський), Юрій Вихованець (князь Василько, брат Данила), Віктор Лафарович (магістр Бруно) та ін. Цікаво, що частину декорацій підготував наш краянин, мешканець с. Залуква Володимир Івасів.

За словами режисера фільму Тараса Химича, пригодницький жанр фільму обрано не випадково – він мав би сприяти популяризації і зацікавленню населення своєю історією і власним українським кіновиробництвом. І хоча до зйомок фільму залучені історики як консультанти, за сценарієм фільм є досить вільним і передбачає використання сюжетів наближених до реальної історії.

Значна частина складу знімальної групи вперше відвідали церкву, яка побудована вісім століть тому; всі вони вони були захоплені досконалістю її архітектурних форм та атмосферою, яка в ній панує.

Вже тепер можна сказати, що епізоди відзняті поруч храму св. Пантелеймона є досить цікавими і вдалими. Творці фільму отримали, як декорації приміщення унікальної середньовічної базиліки, а в історії церкви з’явився новий епізод пов’язаний з розвитком та становленням сучасного українського кіно.

А.Чемеринський,
Ст. науковий працівник відділу охорони культурної спадщини
Національного заповідника «Давній Галич»

Прочитано 1199 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x