
І тут у фейсбуці надходить сповіщення, що хтось прокоментував пост в групі. Саме цей коментар і став тим останнім поштовхом до реалізації проекту. Поки що ми створимо цей збірник онлайн. Маю надію, що в майбутньому він оживе на сторінках друкованого видання. Тож, прошу вас ознайомитися з першою поезією, для мене особисто символічною, галичанки Оксани Божаніної, яка написала його, перебуваючи в Римі:
Прийшла весна, звиває гніздо птах,
Цвіте прекрасним цвітом вся Земля,
А серце й душу огортає страх.
Пролилась кров синочка, брата, діда...
І все стоїть, мов більмо на очах...
А все дарма, кінця ще не видати...
Надія ж не вмирає у серцях.
Ще буде наша Ненька процвітати!
Немає в нас спокою й ще не буде
Допоки ворог топче світ Землі,
Допоки гучно б'ють гармати й кулі,
Вбивають наших рідних на війні.
Розкрились перші квіти горобини,
Небесна Сотня тихо спочива...
Ти мовчки йдеш Алеєю цієї днини, а потім...
Дозріють китиці зелені у жнива
Та не повернеться ця Сотня вже ніколи...
Земля спочилого ніколи не верта.
Схилімо голови під цвітом цим чудовим
Молитву Богу даймо не одну.
І пам'ятаймо кров, що пролилася,
Щоб мир та щастя були в Домі нашому...
09.05.2016 Італія-Рим.
О. Божаніна
А.С.




